
"A főcímben szereplő állítás a New York Courierban jelent meg: felszólították a hírügynökségeket és a médiumokat, hogy publikálják a fantasztikus hírt, miszerint David G. Bishopland amerikai üzletember, gyártulajdonos és több vezető gazdasági társaság elnöke megvette a Földünk körül keringő Hold teljes területét, így a hatályos törvények értelmében, bármit tehet tulajdonával.
David G. Bishopland tulajdonképpen kislányának vette a bolygót, ezzel kimutatva gyermeke felé érzett határtalan szeretetét. Több tervet is kidolgozott holdja megváltoztatására. Az első, miszerint legyalultatja a krátereket róla, majd a Földről látható, bizonyos 58%-ára rózsaszínnel felfesteti becses kislánya becenevét, majd egy különleges, orbitális pályán mozgó, színprojektáló rakétarendszerrel enyhe kékes árnyalattal világíttatja meg a feliratot. Ez még engedélyeztetés alatt áll, de nem megerősített értesülések alapján a szenátus napról napra enyhül…
Másik terve, hogy az ősidős planétán egy vásárlóközpontot építtet többek között játék-, fehérnemű-, rózsaszín babaholmi- és egyéb divatrészlegekkel. Ezen tervét eleddig visszautasították.
Legutóbbi ötletében (amely meg is valósult) az illetékesek semmilyen törvénybeütközőt nem találtak. A milliárdos szerint a túlontúl komoly Hold (Luna, Moon stb.) név nem illik a szeretett bakfis fiatalos lendületéhez, hát átkeresztelte tulajdonát leánya után Jennifernek.
Ugyan mindez csak egy hónap alatt zajott le, ám azóta mondhatni az egész világ felbolydult a történtek hallatán.
Az űrkutatással foglalkozó cégek alkalmazottai tűntetéseket szerveznek, több zöldmozgalom ezer és ezer tagja napok óta éhségsztrájkba kezdett a hír hallatán. A teli holdas éjszakák azonban csendesebbek: a kutyák megérezték a veszélyt, vonításaik már nem törik meg az éjszaka nyugalmát. A holdkórosok jól jártak: egy részük ugyanis reggelente kipihentebben ébred.
Paranoiás vélemények szerint a kormány keze van a dologban: céljuk a teljes passzív impotencia a túlnépesedett Földön. Ezt az álláspontot erősíti az, hogy a nők havi ciklusa felborulóban van, pláne a férfiak libidója. Más vélemények szerint ez a névváltoztatás egy nyílt támadás valószínűleg a romantika ellen, de a jóízlés ellen mindenképpen. Holdunk, Szeléné, Luna leány, az Éj királynője, mi lesz így veled?!
Szegény „Jennifer” kétséges jövője miatt Neil Amstrong, az egész néhai Apollo-program, Mike Oldfielddel és a Pink Floyd zenekarral együtt foroghatnak a sírjukban.
G. R.
(Lapzárta után kaptuk a hírt, miszerint Mr. Bishopland újabb terven töri a fejét. Közelebbit egyelőre nem tudtunk meg, ám nem megerősített forrásból értesültünk egy bizonyos párhuzamról a gazdag mágnás nemsokára születendő babája, Fanny valamint a Nap között…)"


























