Gyulai Hírlap - Egy félideig volt ellenfele a Makói KC a gyulai junior kéziseknek

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. november 14. 11:00
Egy félideig volt ellenfele a Makói KC a gyulai junior kéziseknek
Gyulasport Nkft.–Makói KC 34–22 (15–11)
____Eredeti-P1100591.JPG

A Gyulasport Nkft. és a Makói KC mérkőzése

Gól: Szabó Leila 14, Boruzs Barbara 6, Nagy Iza 3, Gyepes Rita 3, Varga Niki 2, Szőke Dorka
2, Rokszin Réka 1, Bicskei Bori 1, Asztalos Belli 1, Balázs Enikő 1.

Az NB II. délkeleti csoportjában a Gyulasport Nkft. juniorcsapata a Makói KC azonos korosztályú gárdáját látta vendégül november 12-én a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban. A bajnoki tabellán második gyulaiak a bajnokságban a hetedik helyen szerénykedő Csongrád megyei együttest készültek legyőzni.

Az már a mérkőzés elején látszott, hogy a makói csapat nem lesz könnyű ellenfele a gyulai lányoknak. Mindkét csapat sok hibával kezdte az összecsapást, és az egész mérkőzést végigkísérte a rengeteg szabálytalanság, kiállítás és hétméteres. A hazai gárda támadott hatékonyabban, és a mérkőzés ezen időszakában csak a vendég kapus helytállásának köszönhető, hogy nem alakult ki nagyobb különbség a két csapat között. A hazai csapat ekkor még 3–0-ra vezetett, ám a csongrádiak a kilencedik percben még ki tudták egyenlíteni a játékképét, ekkor 3–3 állt a kijelzőn. Ezután a vendégek vették át a gólgyártást, amit csak a 23. percben tudott egalizálni Tövisháti Zsombor együttese. Ekkor a serdülő után a junior csapatban is szerepet kapó Szabó Leila háromszor is betalált, amivel 12–10-es vezetésre módosult az állás. A félidő utolsó momentumában a vendégek még egy időn túli hétméterest rontottak, így maradt a 15–11-es mérkőzésállás.

A második félidőben a gyulai lányok hamar döntésre vitték a mérkőzést, hiszen a kiváló védekezésnek és a hatékony labdaszerzésnek köszönhetően a 10. percben 22–12-re elhúztak ellenfelüktől. A Szabó LeilaBoruzs BarbaraGyepes Rita-hármasnak köszönhetően zsinórban jöttek a gólok. A tízgólos hazai vezetést a makóiak még a 20. percben le tudták dolgozni hat gólra, amikor 26–20-ra közelebb zárkóztak a gyulai lányokhoz. Ez az eredmény a 27. percre már újra tíz gólra hízott, ám a vége még ennél is vastagabb, 34–23-as gyulai győzelemmé változott. Ezzel a Gyulasport Nkft. feljött a tabella második helyére, és nyugodtan készülhet a Csorvási SK elleni összecsapásra.