Gyulai Hírlap - Győzelemmel folytatta a felsőházi küzdelmeket a gyulai ifi-kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. április 22. 13:00
Győzelemmel folytatta a felsőházi küzdelmeket a gyulai ifi-kézilabdacsapat
Gyulasport NKft.–Kiskőrösi NKSZSE 34-29 (13-11)

Az U19-es kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának 4. fordulójában a Gyulasport NKft. csapata a Kiskőrösi NKSZSE együttesét fogadta április 20-án. A fürdővárosi gárda magabiztos játékkal győzte le soros ellenfelét.

Gyulasport NKft.: Csizmadia R., Németh Cs. 9 (2), Tarkovács R. 8, Kertes S. 7 (1), Boruzs A. 5 (3), Szabó J. 2, Miklya N. Csere: Juhász P., Mészáros A. 3 (1), Petruzsán S. és Tarkovács D. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.

A fürdővárosi keret az előző fordulóban döntetlent játszott kiskunhalasi ellenfelével, a gárda egy győzelem és egy vereség után csent pontot az I csoport ezüstérmesétől. A kiskőrösi gárda hasonló erőket képvisel, mint gyulai ellenfele, mindkét csapat a negyedik helyezett jogán indulhatott a felsőházi rájátszásban.

A mérkőzésen a hazai vezető gól után felváltva találtak egymás kapujába a felek. A gyulai csapat 3-3 után néhány percre ellépett ellenfelétől, ám a kiskőrösi gárda 8-8-nál ismét visszatért a mérkőzésbe. A két rivális egészen a félidőig nagy versenyfutásban volt egymással, bár végig a gyulai lányok irányították a játékot.

A fordulás után is a hazai gárda diktálta a találkozó iramát, folyamatosan tartotta előnyét ellenfelével szemben. A 44. percben már hétgólos fürdővárosi vezetést mutatott az eredményjelző, a gyulai előny pedig a lefújásig megmaradt.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 3-3, 10. perc: 6-3, 20. perc: 8-8, 25. perc: 11-10, 30. perc: 13-11, 36. perc: 17-13, 40. perc: 21-16, 50. perc: 28-23, 54. perc: 32-27, 58. perc: 32-29, 59. perc: 33-29, 60. perc: 34-29.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata a felsőházi rájátszás folytatásában az első fordulóban legyőzött Tigrisek CSKSE együttese ellen játszik visszavágót.