Gyulai Hírlap - Nem bírt a csoport éllovasával a gyulai ificsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. március 15. 17:00
Nem bírt a csoport éllovasával a gyulai ificsapat
Deszki SC–Gyulasport NKft. 31-26 (15-11)

Az U19-es kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának második mérkőzésén a Gyulasport NKft. csapata a Deszki SC otthonában lépett pályára. A korosztályos fürdővárosi gárda nagy küzdelemben maradt alul magasabban álló riválisával szemben.

Gyulasport NKft.: Juhász P., Németh Cs. 9 (2), Boruzs A. 5, Szabó J. 1, Mészáros A. 2, Kertes S. 2, Sebestyén J. Csere: Csizmadia R., Fazekas K. 1, Tarkovács D., Tarkovács R., Miklya N. 2, Petruzsán S. 4, Pópity L. Edző: Zöldi-Tóth Katalin.

A fürdővárosi gárda a csoport utolsó helyéről utazott ellenfeléhez. A gyulai keret nem feltartott kézzel lépett pályára, amelyet az első percekben gólokkal is bizonyított, két találattal azonnal ellépett a hazai csapattól.

A folytatásban már a deszki gárda irányította a mérkőzés alakulását, a 20. minutumra már háromgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző. A gyulai együttes becsülettel helyt állt az éllovassal szemben, ötgólos veresége pedig biztató lehet a következő mérkőzésekre nézve.

A mérkőzés alakulása: 4. perc: 0-2, 5. perc: 1-2, 11. perc: 4-4, 20. perc: 10-7, 25. perc: 12-9, 30. perc: 15-11, 40. perc: 19-14, 45. perc: 23-16, 55. perc: 27-23, 60. perc: 31-26.

A Gyulasport NKft. U19-es csapata a következő fordulóban a Kiskőrösi NKSZSE csapatát fogadja a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban.