Gyulai Hírlap - Megnyerte első felsőházi párharcát az NB II.-es gyulai kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. április 08. 15:00
Megnyerte első felsőházi párharcát az NB II.-es gyulai kézilabdacsapat
Inárcs-Örkény KCE–CZ-Gyulasport NKft. 28-36 (13-22)

Az NB II.-es kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának visszavágóján a CZ-Gyulasport NKft. csapata az Inárcs-Örkény KCE együtteséhez utazott április 6-án. Zöldi-Tóth Katalin kerete másodjára is magabiztosan győzte le Pest vármegyei ellenfelét.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulasport NKft.: Mike M., Gelegonya A., Ilyés L. 5, Kovács Sz. 9(1), Lukács N. 11, Németh Cs. 2, Szabó K. 4. Csere: Kiss V. 1, Nagy P., Szögi T. 1, Kertes S., Miklya N., Boruzs A., Farkasinszki D. 3. Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

A fürdővárosi gárda az első találkozón magabiztosan, tizenkilenc góllal győzte le ellenfelét, így magabiztosan utazhatott a visszavágóra.

A gyulai keret ennek jegyében kezdte a találkozót, azonnal kétgólos előnybe került ellenfelével szemben. A hazai gárda azonban nem engedte ellépni riválisát, kétszer kis is tudta egyenlíteni a mérkőzés állását.

A gyulai együttes 9-9-es állásnál magasabb sebességre váltott, egy 2-10-es szériát produkálva elhúzott vendéglátójától. A folytatásban is a vendégcsapat akarata érvényesült, innen már csak a gólkülönbség volt kérdéses. A hazai keret egy percig sem adta fel a küzdelmet, végig űzte-hajtotta a Békés vármegyei riválisát, ám ezúttal is fejet kellett hajtania a gyulai gárda tudása előtt.

A mérkőzés alakulása: 5. perc: 2-4, 15. perc: 7-7, 25. perc: 11-16, 30. perc: 13-22, 36. perc: 16-28, 45. perc: 19-31, 55. perc: 25-33, 60. perc: 28-36.

A CZ-Gyulasport NKft. csapata a folytatásban a Vecsés SE otthonában lép pályára április 13-án.