Gyulai Hírlap - A maga javára fordította a mérkőzést Kecskeméten a gyulai kézilabdacsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2024. április 22. 15:01
A maga javára fordította a mérkőzést Kecskeméten a gyulai kézilabdacsapat
Kecskeméti NKSE–CZ-Gyulasport NKft. 23-26 (12-10).

Az NB II.-es kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának harmadik fordulójában a CZ-Gyulasport NKft. csapata a Kecskeméti NKSE együtteséhez utazott április 21-én. Zöldi-Tóth Katalin kerete az utolsó percekben előzte meg riválisát.

Képünk egy korábbi mérkőzésen készült

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

CZ-Gyulasport NKft.: Mike M., Gelegonya A. 2, Hegedűs A. 2, Ilyés L. 5(3), Kovács Sz. 2, Lukács N. 1, Szabó K. 7, Csere: Zsiga Zs., Farkasinszki D., Kiss V. 1, Nagy P. 2, Németh Cs., Kertes S., Szögi T. 4. Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

A fürdővárosi gárda az előző körben Vecsésen hagyta felsőházi pontjait, ám így is a tabella második helyéről várhatta a folytatást. A soros fordulót mindkét csapat részéről nagy várakozás előzte meg, a meccs rangadóhoz méltó hangulatban és játékkal kezdődött.

A találkozó első góljára egészen a 4. percig kellett várni. A folytatásban is a vezetést megszerző kecskeméti együttes diktálta a tempót, ám nem tudta leszakítani magáról gyulai üldözőjét.

A fordulás után megváltozott a játék képe, felgyorsult a vendégcsapat, és a védekezése is feljavult, ennek köszönhetően a 35. percre utol is érte ellenfelét. A gyulai gárda komoly csatára késztette riválisát, felváltva szerezték meg a vezetést a felek. Az 54. percben a fürdővárosiak sebességet váltottak, és a lefújásig három gólt lőve és egyet sem kapva megszerezték a győzelemért járó pontokat.

A mérkőzés alakulása: 4. perc: 1-0, 10. perc: 5-3, 15. perc: 8-6, 25. perc: 11-8, 30. perc: 12-10, 35. perc: 14-14, 40. perc: 17-16, 45. perc: 18-19, 48. perc: 18-21, 53. perc: 22-23, 57. perc: 23-24, 59. perc: 23-25, 60. perc: 23-26.

– Nem kezdtük jól a mérkőzést, nagyon sok hibával játszott a csapatom, viszont ha kicsit koncentráltabbak vagyunk, nincs ennyi eladott labda és ziccerhiba, akkor az első félidőt is megnyerhettük volna. Azt gondolom, hogy a második félidőben szépen visszajöttünk a játékba, emiatt sikerült is fordítani az eredményen. Nagyon sok olyan kétperces büntetést kaptunk, ami ellenfelünknek kedvezett, viszont a lányok ezzel is szépen megküzdöttek, és meg tudtuk fordítani a mérkőzést – értékelt Zöldi-Tóth Katalin

A CZ-Gyulasport NKft. csapata a felsőházi rájátszás következő fordulójában az éllovas ENUSE együttesét látja vendégül.