Gyulai Hírlap - Pontokat veszített a gyulai ificsapat

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2021. március 03. 16:00
Pontokat veszített a gyulai ificsapat
Túrkevei VSE–Corner-Gyulasport NKft. 35-26 (13-12)

A III. osztályú ifjúsági kézilabda-bajnokságban szereplő Corner-Gyulasport NKft. csapata a Túrkevei VSE együtteséhez látogatott február 27-én. Riczu Antónia csapata egy hódmezővásárhelyi vereség után érkezett riválisához.

kertes sarolta hét gólja sem volt elég a gyulai pontszerzéshez (képünk egy előző mérkőzésen készült)

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Corner-Gyulasport NKft.: Szabó L., Anderlik A. 7/3, Erdődi R., Domokos P. 2, Megyeri R. 5, Horváth R. 5, Kertes S.7. Csere: Juhász P. és Szappanos R. Edző: Riczu Antónia.

A hazai gárda a tabella középcsapataként várta ellenfelét, a gyulai együttes pedig a bajnokság alsó harmadából érkezett a találkozóra. A bajnoki előrelépéshez mindkét együttesnek szüksége volt a győzelemért járó pontokra, így előzetesen is nagy csatára volt kilátás.

Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője elmondta, a rövidebb cserepaddal rendelkező gyulai csapat, amíg bírta erővel, lépést tartott ellenfelével. A gyulai gárda az első percekben irányítani tudta a mérkőzés alakulását, ám a félidő végére egygólos hátrányba került riválisával szemben.

A második félidő első percei után már kiütközött a fáradtság a vendégcsapaton, ekkor már sok technikai hiba és eladott labda jellemezte a játékát. A hazai gárda rendre góllal büntette a fürdővárosi hibákat, így fokozatosan növelte előnyét.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 3-4, 22. perc: 8-11, 29. perc: 13-12, 35. perc: 18-14, 45. perc: 26-17, 50. perc: 29-20, 52. perc:31-21, 56. perc: 33-23 és 59. perc: 35-26.

A Corner-Gyulasport NKft. továbbra is a tabella alsó harmadában áll, a következő fordulóban pedig a FISE-Újkígyós együttesét fogadja a Prohászka Zsolt Városi Tornacsarnokban.