Partnerségi szerződést kötött a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a Gál Ferenc Egyetem (GFE) és a Békés Vármegyei Kormányhivatal február 8-án a térségi mérnökképzés, továbbképzés megerősítése érdekében.
A kormányhivatal honlapján azt írta: a két felsőoktatási intézmény mérnök szakos hallgatói az együttműködéshez csatlakozó vármegyei munkáltatóknál és nagyvállalatoknál teljesíthetik gyakorlati képzésüket.
Rovó László, az SZTE rektora a szerződés aláírásakor kiemelte: a szegedi egyetem a világ egyetemeinek felső három százalékába tartozik. Kifejtette: a felsőoktatásban is új koncepciók kellenek ahhoz, hogy az oktatási intézmények reagálni tudjanak a világ kihívásaira.
Bíró István, az az SZTE Mérnöki karának dékánja elmondta: az együttműködés keretében a mechatronikai, a gépészmérnök, valamint az élelmiszeripari mérnökképzést hozzák Békéscsabára. Hozzátette: ezzel a lépéssel a megyeszékhelyen a 2022–23-as tanévben elindított képzésüket szeretnék megerősíteni, és kihelyezett képzéssé tenni.
Dux László, a GFE rektora emlékeztetett: 2014 óta a pedagógiai, 2017 óta az egészség- és szociális tudományi, 2018 óta gazdasági kar is működik intézményükben. Békés vármegyében 142 oktatójuk és 1114 hallgatójuk van, akiknek 22 százaléka nappali, 78 százaléka levelező képzésben vesz részt.
Takács Árpád vármegyei főispán hangsúlyozta: az együttműködés révén a régió két meghatározó felsőoktatási intézményének szellemisége és akarata találkozik a munkáltatók, nagyvállalatok valós munkaerőpiaci igényeivel.
A döntés célja a vármegye munkaerőpiaci helyzetének javítása és népességmegtartó erejének növelése – olvasható a kormányhivatal oldalán.