Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Átvették diplomájukat a Gál Ferenc Egyetem végzősei

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • T. P. HÍREK • 2025. június 20. 14:18
Átvették diplomájukat a Gál Ferenc Egyetem végzősei
Kitüntetéseket is átadtak az ünnepségen

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

Diplomaosztó ünnepséget rendezett a Gál Ferenc Egyetem Egészség- és Szociális Tudományi Kara június 20-án a Nádi Boldogasszony-plébániatemplomban.

Az ünnepség szentmisével kezdődött, majd Dux László, az egyetem rektora mondott köszöntőt. Mint mondta, a Gál Ferenc Egyetem komolyan fejlődött az utóbbi időszakban: az idei tanév végén 300 diplomát adnak ki, szeptemberben pedig 1400 elsőéves hallgató kezdte meg a tanulmányait az intézményben.

Hozzátette: a gyulai kar épületét közel 500 millió forintból újítják fel, a munkálatok hamarosan befejeződnek.

A rektor bejelentette: az Oktatási Hivatal jóváhagyta az angol nyelvű ápolóképzés elindítását a 2026-os tanévtől.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Becsei László, a Békés Vármegyei Központi Kórház főigazgató főorvosa, az intézmény címzetes tanára hangsúlyozta: az egészségügyi elláttás egyik legnagyobb értékét a képzett, szakmáját szerető egészségügyi dolgozók adják.

Kiemelte: az orvosok gyógyító tevékenysége nem lenne teljes az ápolók és egyéb szakdolgozók áldozatos munkája nélkül, ők vannak a betegek mellett a nap 24 órájában, fontos információkkal látják el az orvosokat.

Mint mondta, Gyulán kifejezetten jó irányba halad az ápolók utánpótlása, hiszen a kórház szoros együttműködésben dolgozik az egyetemmel.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Vincze Gábor dékán köszönetet mondott az oktatóknak, hogy nem csupán tanították a hallgatókat, de hiteles példaként is álltak előttük.

Aláhúzta: a diákoknak alkalmazkodnia kell a szakma változó feltételeihez, ők ebben a körforgásban pótolhatatlan láncszemként fognak dolgozni.

Az ünnepségen rektori dicséretben részesült Sándor Csilla Tünde gazdasági főelőadó, valamint Gál Ferenc Egyetemért Hallgatói Emlékérmet kapott Krisztován Anikó. A Gál Ferenc Egyetem Kiváló Gyakorlati Helye kitüntetést az Almásy-kastély Látógatóközpontnak ítélték oda.

A diplomaátadón átvették okleveleiket a „Nyugdíjas Akadémia” 2024/2025-ös tanévében végzett hallgatók is.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)