Hétmillió forinttal támogatta az Emberi Erőforrások Minisztériuma tavaly a gyulai Diaboló Alapítvány Hétpettyes gondoskodás elnevezésű projektjét. Kosznáné Pule Ilona kuratóriumi elnök felidézte: a pályázat keretében létrehozták a Diaboló Szülői Kötelék mentorhálózatot, amellyel a megye hét körzetében biztosítanak azonnali segítséget, támogatást a diabéteszes gyermeket nevelő családoknak.
Emellett tavaly is átadták az iskolások megsegítésére évekkel ezelőtt létrehozott támogatásokat, „Diaboló-becsengetőt” és a „Diaboló-tarisznyát”, karácsony előtt pedig közel kétszáz családhoz juttattak el higiénés és diabetikus termékekből álló csomagot.
– Az egyik legrégebbi kezdeményezésünk a „pikk-pakk csomag”, amit a friss diabéteszesek kapnak. Ebben digitális mérleg, hűtőtáska, számológép, tájékoztató kiadványok és egyéb szükséges apróságok vannak – ismertette az elnök.
Elmondta, a „Diaboló-fészkelő” is elindult, amivel a diabéteszes fiatalok életkezdését, a fészekrakást igyekszenek segíteni.
– A koronavírus-járvány miatt a diabéteszkongresszusunk elmaradt, helyette egy szimpóziumot tartottunk Gyulán. Ezen aktuális, vírushelyzettel kapcsolatos kérdésekről volt szó, és ajándékkal is megleptük a résztvevőket – fejtette ki.
Kiemelte: az elmúlt időszakban az alapítvány honlapját is sikerült felújítani a támogatásól, és különszáma jelent meg a Diaboló Hírmondónak.
Hangsúlyozta: szeptembertől az oktatási intézményekben új módon látják majd el a diabéteszes gyerekeket.
– A mi javaslatainknak egy része is bekerül abba az intézkedéscsomagba, amelyhez az információkat öt alapítványtól gyűjtötték össze a döntéshozók. Az egyik legfontosabb ezek közül az, hogy legyen legalább egy szakképzett személy az óvodákban és az iskolákban, aki pontosan tudja, hogyan kell ellátni a diabéteszes gyerekeket tanítás közben és osztálykiránduláson.