Közös jövő a transzformatív változásért címmel rendezett konferenciát a Gál Ferenc Egyetem március 19-én Gyulán, a szociális munka világnapján.
A megjelenteket Dux László, az egyetem rektora köszöntőjében kiemelte: az intézmény egyik legfontosabb küldetése, hogy olyan szakembereket képezzenek, akik a nehéz helyzetbe került emberek gondozását, lelki és testi egészségének megóvását, helyreállítását tudják segíteni.
Vincze Gábor dékán aláhúzta: a szociális szakmában dolgozóknak ez nem csupán egy munka, hanem hivatás, amelyben nem mindig a megfelelő szintű elfogadást, megbecsülést kapják meg.
Mint mondta, a rászorulóknak az emberi méltóságot tiszteletben tartva kell megadni a mindennapokban a segítséget, amely fizikai és lelki szempontból is kihívás a szociális szférában dolgozóknak.
A konferenciát Homoki Andrea, a intézmény tanszékvezetője nyitotta meg, aki úgy fogalmazott, hogy a változás a társadalmak egyik örök, egyetemes jellemzője, ezáltal a társadalom különböző közösségeibe betagolódó egyének életének és sorsának is természetes velejárója.
Hangsúlyozta: szociális munkásként minden szinten az a céljuk, hogy fejlődést érjenek el, amelyet a transzformatív változás segíthet elő.
A megnyitók után a szakmai nap előadásokkal, majd műhelymunkával folytatódott.