Gyulai Hírlap - A gyulai csapatok nyerték az abonyi derbiket

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. április 09. 15:00
A gyulai csapatok nyerték az abonyi derbiket
Abonyi KC–Gyulasport NKft. ifjúsági 22-31 (11-18), Abonyi KC–Gyulasport NKft. 18-25 (12-13)

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság délkeleti csoportjának soros fordulójában a Gyulasport NKft. együttesei az Abonyi KC csapataihoz látogattak április 8-án. A Barna Károly vezette csapatok mindegyike a kötelező győzelemért léptek pályára a Pest megyei arénában.

Barna Károly sikerre vitte csapatait

Gyulasport NKft.: Varga M., Bicskei B. 3/1, Szappanos R., Tóth M. 1, Gyepes R. 6, Boruzs B. 10/4, Szabó L. 10/2. Csere: Hudák D., Anderlik A. és Balázs E. 1. Edző: Barna Károly.

Az ifjúsági együttes a tabella második helyéről érkezett a házigazdák elé, akik jelenleg a táblázat alsó harmadához tartoznak. Barna Károly kisebbik gárdája ugyancsak foghíjasan érkezett a találkozóra, hiszen csupán tíz fővel és öt serdülőkorú játékossal vette fel a kesztyűt a hazaiakkal.

Ahogy azt Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője megfogalmazta, az ifjúsági csapat hamar az ellenfél tudtára adta, hogy a hazai pálya ellenére sincs esélye a győzelemre. Ennek megfelelően kezdett a Boruzs Barbara repítette fürdővárosi gárda, hiszen a hetedik percben már 2-5-ös gyulai vezetést írhattak az eredményjelzőre.

A hazai csapat azonban a 11. percre felzárkózott a Barna-csapat mellé, így a 11. percben már 6-6-ra álltak a felek. A „várvárosi” vezetőedző ekkor három-hármas védekezésre állította át tanítványait. A megváltozott hadrend alaposan megzavarta a házigazdákat, akik ezek után már nem tudtak érdemiben akadályt gördíteni a fürdővárosi csapat győzelme elé.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata győzelmével tartja helyét a bajnoki lista ezüstérmes pozíciójában, a következő körben a bajnoki éllovas Szeghalmi NKC otthonában lép majd pályára.

Gyulasport NKft.: Nagy B., Nagy N., Csapó H. 2, Buzási O. 7, Markos M. 2, Héjjas T. 1, Papné Lukoviczki B. 7/4. Csere: Borsos E., Rácz K. 1, Komlósi Cs. 1, Szabó L. 1, Asztalos A. 2, Gyepes R. és Boruzs B. 1. Vezetőedző: Barna Károly.

Barna Károly felnőttgárdája a bajnokság középcsapataként várhatta az alsó sorban rangsorolt riválisát, melyet egyszer már komoly különbséggel utasított maga mögé.

Mint azt Máthé Istvántól, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetőjétől megtudtuk, a felnőttek győzelme már nyögvenyelősebbre sikeredett, a kötelező győzelem terhe bénítólag hatott a gyulai játékosokra.

– Az összjáték helyett a gyors gól elérésére koncentráltak, ezt a törekvést a csapatjáték sínylette meg. A gyorsan ellőtt labdák többször célt tévesztettek, de a nagy számok törvénye alapján volt, amelyik célba talált.

A fürdővárosi gárda hozta a szokásos kőkemény védekezést, ami a gólokkal együtt a 18. percre már 9-5 arányú vezetést eredményezett. A Barna-együttes azonban ezen a mérkőzésen sem tudta kikerülni a szokásos rövidzárlatot, így a hazaiak 9-9-re utolérték a „várvárosiakat”. Az első félidő további részében felváltva találtak a kapukba a csapatok, végül a fürdővárosiak mehettek előnnyel pihenni.

A második félidőben folytatódott a rohanás és a gyors gólra törő játék, ami a Lukoviczki Beáta hajtotta együttesnek sikerült pontosabban. A lendületben lévő fürdővárosi gárda minden kapott gólra kettővel válaszolt, így az ötvenhetedik percre kialakult a nyolcgólos különbség, amelyből a mérkőzés végéig hetet meg is tudtak őrizni Barna Károly lányai.

A Gyulasport NKft. felnőttcsapata a bajnokság hetedik helyéről utazhat a szintén legyőzhető Szeghalmi NKC elleni párharcra.

– Az ifjúsági mérkőzés azt hozta, amit vártam. A lányok betartották utasításaimat, ez eredményezte a győzelmet. A felnőttcsapat szereplése már több kívánnivalót hagy maga után. Akadozva kezdtük a játékot, a mérkőzés végéig nem játszottunk jól. A nagy rohanás és a gyors labdaeldobás sok hibát eredményezett. A lényeg azonban az, hogy meglett a győzelem. Ami viszont tetszett, hogy a pályára küldött fiatal játékosok nem keltettek csalódást, igazolták, hogy lehet rájuk építeni – értékelt a vezetőedző.