Gyulai Hírlap - Hektikus felnőttek, kiszámítható ifjúságiak

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. november 06. 11:00
Hektikus felnőttek, kiszámítható ifjúságiak
Makói KC–Gyulasport NKft. 29–23 (13–11)

Az NB II.-es női kézilabda-bajnokság délkeleti csoportjának hetedik fordulójában a Gyulasport NKft. csapatai a Makói KC együtteseihez utaztak november 4-én. A Barna Károly által irányított fürdővárosi gárdák két különböző utat jártak be a párharcok során.

____Eredeti-P1230857.JPG

Hullámzó teljesítmény jellemzi a Gyulasport NKft. felnőttcsapatát

Gyulasport NKft.: Borsós E., Nagy N. 2, Radnóti M. 2., Csapó H. 6/4, Buzási O. 5/1, Nagy C. 4, Asztalos A. Csere: Nagy B., Rácz K. 1/1, Komlósi Cs., Csiffáry Cs. 1, Szabó L., Nagy I. 1, Boruzs B.1 és Szőke D. Vezetőedző: Barna Károly.

A Gyulasport NKft. felnőttegyüttese tízgólos Abonyi KC elleni sikerrel hangolt a rangadóra, míg a makói csapat a bajnokság éllovas gárdájától vereséget szenvedett az előző fordulóban.

A gyulai gárda azonban ezen a találkozón meg sem tudta közelíteni az elmúlt héten mutatott játékát. A mérkőzésen kiegyenlített erőviszonyokat láthatott a közönség. Mint azt Máthé István, a Gyulasport NKft. kézilabdaszakágának technikai vezetője beszámolójában is említi, bármelyik csapat győzhetett volna.

– A két csapat azonos játékerőt képviselt, de a pályán ez nem mutatkozott meg. A hazaiak jobban akarták a győzelmet az enerváltan játszó és fáradt csapat benyomását keltő vendégek ellen.

Az első félidőben még tartotta magát a Barna Károly vezette fürdővárosi alakulat, a huszadik percben még egy góllal a vezetést is átvették. A második félidő azonban két hazai góllal kezdődött, ami alaposan megfogta volna a vendégeket. A mérkőzés további részében szervezetlenül támadtak, a védekezésük pedig több esetben átjáróház volt.

Vereségével a Gyulasport NKft. maradt a tabella középső harmadában. A csapat hazai pályán fogadhatja a bajnoki pontvadászat hátsó sorához tartozó Szeghalmi NKC együttesét.

Makói KC–Gyulasport NKft. 16–33 (6–17)

Gyulasport NKft.:Varga M., Nagy I. 2. Szőke D. 4, Szappanos R. 3, Gyepes R. 7, Boruzs B. 7, Szabó L. 1. Csere: Felczán Cs., Bicskei B. 6/1, Balázs E., Tóth M. 2 és Csukás O. 1/1. Vezetőedző: Barna Károly.

A tabella élén álló gyulai lányok a hátsó alakzathoz tartozó hazaiak ellen léptek pályára. Az egy szem kapussal felálló vendég együttes kapta a mérkőzés első gólját, utána azonban elengedték a gyeplőt Barna Károly lányai. A találkozó huszonharmadik percében már tízgólnyi különbséget mutatott az eredményjelző (2–12).

Ez a tendencia tovább folytatódott a félidő végégig, így tetemes előnnyel vonulhattak pihenőre a fürdővárosiak.

A második félidő kezdetét átaludták a gyulai játékosok, hiszen zsinórban három gólt kaptak. A harmincnegyedik percben aztán észbe kaptak a Barna-tanítványok, és elkezdték a gólgyártást. Szemre is tetszetős támadásokat vezettek, a kapuban pedig Varga Mónika több ízben is parádés teljesítményt mutatott fel. Ebben a játékrészben a serdülőkorú játékosok is helyet kaptak a csapatszerkezetben, így az ő munkájuk is benne van a tizenhét gólos diadalban.

A Gyulasport Nkft. ifjúsági csapata őrzi vezető pozícióját a bajnokságban, amit a következő fordulóban biztosíthatnak be a tabella ezüstérmes pozíciójából támadó Szeghalmi NKC együttese ellen.