Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Az elmúlt évtizedek legjobb fotográfiáit állították ki a gyulai várborozóban

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Sz. E. KULTÚRA • 2016. március 25. 16:00
Az elmúlt évtizedek legjobb fotográfiáit állították ki a gyulai várborozóban
Az eseményre az 50 éves Székely Aladár-emlékkiállítás pályaműveiből válogattak
Idén fél évszázados születésnapját ünnepli a gyulai Székely Aladár-emlékkiállítás, amire 1966 óta minden évben az ország legjobb fotóművészeit és amatőr fényképészeit hívták meg a gyulai szervezők. Habár az esemény 1995 óta „pihen”, ötvenedik fennállását mégis jubileumi fotókiállítással ünnepelték meg a szervezők. A tárlat megnyitójára március 24-én délután, a gyulai vár borozójában került sor.
____Eredeti-GYHRCSD_017.JPG

A tárlatot Bagyinszki Zoltán fotográfus nyitotta meg 

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba 

A rusztikus téglafalakra ezúttal az elmúlt évtizedek legjobb 41 pályamunkája került, közöttük Tóth István Hosszú út volt című kifejező és szuggesztív portréja, amit a világ számos pontján kiállítottak már. A ceglédi fotóművész 52 ország 2200 kiállításán mindeddig 328 díjat nyert el, többek között az UNESCO díját, az Érdemes Művész díjat és a Magyar Köztársaság Érdemkeresztjét is.

Ahogy azt Bánfi Barnabástól, a Székely Aladár Fotóklub vezetőjétől megtudhattuk, a kiállításon a korábbi évtizedek díjazott munkái láthatók, leginkább portrék, hiszen főként ez jellemezte a pályázatnak ihletet adó Székely Aladár munkásságát is. – Kevesen tudják, hogy a könyöklő Ady képe, ami a régi ötszázason is látható, szintén gyulai névadónk munkája volt. Ez alkalommal fekete-fehér képeket válogattunk, olyan kiváló fotóművészek munkáiból, mint például Benkő Imre, Chohol Károly, Hemző Károly, Tóth István, Juhos Nándor és a többiek. Néhányakkal közülük még nekem is volt szerencsém együtt dolgozni – tette hozzá a klub vezetője.

A megnyitó Téglás Gergő gitárjátékával kezdődött, majd Bagyinszki Zoltán fotográfus méltatta a műveket a helyi érdeklődők mellett megjelent gyulai, aradi és békéscsabai fotós kollégák számára.

– Gyulának sok értéke van, és köztük a helyi fotósokra is méltán büszkék lehetünk. Székely Aladár halálának 25. évfordulóján hirdették meg először ezt az emlékpályázatot, aminek a díjazottjai pénzjutalomban részesültek, és emlékérmet kaptak. Eleinte a várban, később a Dürer Teremben állították ki a képeket, és minden alkalommal 40 fotóművészt, 30 fényképészt és 30 amatőrt hívtak meg a különleges versenyre. Az országban egész biztosan kevés hasonló színvonalú tárlat létezik. Ezek a ma kiállított, több évtizedes képek a következő száz évben is megállják majd a helyüket – tette hozzá Bagyinszki Zoltán.

A kiállítás április 19-ig várja a fotográfiák iránt érdeklődő látogatóit, a tárlat a gyulai vár aktuális jegyáraival látogatható.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)