A kiállítást Székely Árpád helytörténeti gyűjtő, a Gyulai Évszázadok Alapítvány kuratóriumi tagja nyitotta meg, aki elmondta: Oláhné Keresztessy Éva 1914-ben született, érettségit Debrecenben szerzett, majd a nyíregyházi tanítóképzőben tanult tovább. Rajzot oktatni Zsadányban kezdett el.
1954-ben helyezték Gyulára, ahol először az óvónőképzőben, majd a 3-as számú általános iskolában és az 1-es számú általános iskolában is tanított. 1974-ben vonult nyugdíjba, 1994-ben Kiváló Polgár kitüntetést kapott. 1998-ban hunyt el a fürdővárosban.
Székely Árpád kiemelte: Oláhné Keresztessy Éva egész életében festett, főleg akvarellel és vegyes technikával, csendéleteket, portrékat, házakat, utcákat. Életében egyetlen önálló kiállítása volt, a Dél-Alföldi Tárlatnak rendszeres résztvevője volt.
Kifejtette: Hajdik Antal 1928-ban született, a tehetsége már a gimnáziumi évek alatt megmutatkozott. Felvették a Magyar Képzőművészeti Főiskolára, ahol 1953-ban végzett jó eredménnyel. Lehetőséget kapott, hogy tanulmányi úton vegyen részt a Szovjetunióban, ott ismerkedett meg Koszta Rozáliával, akivel hamar házasságot kötöttek, 1957-ben Gyulán telepedtek le.
1960-ban elváltak, de Hajdik Antal Gyulán maradt, 1963-ban újraházasodott, Bende Irént vette feleségül. 1968-ban, egy olaszországi tanulmányi út után, Kaliforniában telepedtek le. A festőművész 2010-ben hunyt el.
A gyulai évek alatt öt kiállítást rendezett, három egyénit, kettőt Koszta Rozáliával közösen, emellett ő is rendszeres résztvevője volt a Dél-Alföldi Tárlatnak. A kiállítást április 30-ig nézhetik meg az érdeklődők.