Széll János néprajzkutató, fafaragó népi iparművész és Izsó-Szabó Emese
Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő
Izsó-Szabó Emese kézzel készített, egyedi drótékszereiből nyílt időszaki kiállítás július 30-án a Tájvízházban.
Pozsárné Kaczkó Zita, a bemutatóházat működtető Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság PR-munkatársa köszöntőjében kiemelte: Izsó-Szabó Emese mintegy hetvenféle színárnyalatban készít egyedi drótékszereket, így minden érdeklődő megtalálhatja a neki tetsző darabot.
Széll János néprajzkutató, fafaragó népi iparművész megnyitóbeszédében elmondta: az ékszerkészítő 1996-ban került Gyulára végzett kertészmérnökként. Nem sokkal később virágkötészettel kezdett foglalkozni, jelenleg mestervirágkötőként dolgozik. Az év szakoktatója címet is elnyerte, az általa tanított csoportok kiváló eredményeket értek el a szakmai versenyeken – hangzott el a megnyitón.
Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő
A beszédből kiderült, Izsó-Szabó Emese kezdetben saját maga és környezete örömére készített drótékszereket. Minél több darab került ki a keze közül, annál inkább kikristályosodott sajátos stílusa, rövid idő alatt ötvendarabos kollekcióval rukkolt elő. Egyedi ékszerei az iparművészeti lektorátuson védettséget és kiváló minősítést kaptak – ismertette Széll János.
– Egyszerű hulladékanyagból is csodákat lehet készíteni – fogalmazott, kiemelve, hogy az alkotó virtuóz módon bánik a színekkel, és olyan kollekciókat alkot, amelyek darabjai jól variálhatók egymással.
Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő
Izsó-Szabó Emese kifejtette: a tárlaton olyan újonnan készült ékszereket is kiállított, amelyek kicsit modernebben, visszafogottabbak és vagányabbak, mint a korábban alkotott alkalmibb darabok.
A megnyitón Czeglédi Katalin énekművész működött közre.
A kiállítás augusztus 29-ig látogatható a Tájvízház nyitvatartási idejében, belépővel.