Valamennyi családban elkerülhetetlen költségvetés megvitatása a pénzügyi célok megvalósítása előtt. Aki tudatosan vezeti a bevételeit és a kiadásait, az általában a jól bevált kockás füzeten teszi, de egyre elterjedtebb a mobilapplikációk használata.
Mindez azért is fontos, hogy kiderüljön, meddig lehet nyújtózkodhatunk a takarónk alatt, és hogy hogy hol lehet csökkenthetjük a kiadásainkat. Hogyan is lehetséges a költségek optimalizálása?
Első körben a biztosításokat nézzük át, lehet, hogy túl sok a meglévő biztosításaink díja. Ezeket két-három évente érdemes felülvizsgáltatni. Ebbe a kategóriába sorolhatjuk a folyószámlákat is.
Lakás-, folyószámlahitel vagy hitelkártya esetében, vagy ezek összességénél a hitelkiváltás is jó megoldás lehet, ebben kérjük szakértő segítségét.
Egészségmegőrző termékek, orvosi készítmények vásárlásánál vagy a gyermekek iskolakezdési kiadásainál is tudunk kiadást csökkenteni. Ezen vásárlások után ugyanis lehetőség van arra, hogy évente 20%-ot, maximum 150 ezer forintot visszakapjunk adókedvezmény formájában, amit ugyanúgy az említett szolgálatosokra tudunk fordítani.
Nyugdíjcélú megtakarítások után is lehetőség van az állam által nyújtott éves, 20%-os támogatás igénybevételére, ami akár 130 ezer forint is lehet.
Nem minden családi pénztárca egyforma, de a tapasztalatok alapján úgy tűnik, hogy mindenhol lehet kiadást csökkenteni. Van, ahol éves szinten, van, ahol akár havi szinten több tízezer forintot is.
És ha már tudtunk faragni a költségeken, akkor meglehet valósítani a rövid távú és a hosszabb távú pénzügyi céljainkat is.
Ön kíváncsi rá, hogy mennyit takaríthat meg?
Ha felmerült bármilyen kérdése, vagy megosztaná tapasztalatait a cikk szerzőjével, az alábbi e-mail-címen tudja felvenni a kapcsolatot Rontó Judittal, az OVB fiókvezetőjével: judyt.ronto@gmail.com.