Gyulai Hírlap - Veres Laura kétszeres magyar bajnok

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2018. július 23. 10:00
Veres Laura kétszeres magyar bajnok
A Gyulai Várfürdő úszószakosztálya a 25. helyen végzett az Országos Gyermek Bajnokságon

Kecskemét adott otthont az 51. Gyermek Országos Bajnokság küzdelmeinek július 18. és 21. között. Az országos seregszemlén a Gyulai Várfürdő úszószakosztálya is képviseltette magát.

Veres Laura

Fotó: Veres József

A Tóth András és Juhász jácint vezette csapat hét fővel vágott neki a BÁCSVÍZ Kecskeméti Vízmű Sport Club és a Magyar Úszó Szövetség által rendezett versenynek. A nyolcvanhét egyesület közel ötszáz versenyzőjét a soraiban tudó megmérettetés több mint kétezer rajtot tudhatott magáénak.

A fürdővárosi „válogatott” remekül szerepelt a bajnokságon, hiszen többen is megdöntötték egyéni legjobbjaikat. A gyulai aranyakat Veres Laura szállította, aki 100 méter pillén és 200 méter pillén sem talált legyőzőre, így magyar bajnokként állhatott a dobogó legfelső fokára. Laura a két arany mellé egy ezüstöt is repesztett, amikor a 100 méteres gyorsúszás döntő futamában másodikként csapott a célba.

Tóth András csapatának másik kiemelkedő szereplője Zsigmond Olivér lett, aki egy 6. és egy 7. helyet vívott ki magának teljesítményével.

Veres Lauráék teljesítménye a csapatversenyben is megmutatkozott, hiszen a Gyulai Várfürdő úszószakosztálya a legjobb Békés megyeiként a 25. helyen zárta a 87 egyesület úszóvetélkedését.

Eredmények: Veres Laura 100 méter pille 1. hely, 200 méter pille 1. hely és 100 méter gyorsúszás 2. hely. Zsigmond Olivér 1500 méter gyorsúszás 6. hely és 200 méter hátúszás 7. hely.