Gyulai Hírlap - A Keresztúri Központi Sportsuli lett a gyűrűk ura az Erkel Kupán

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2017. augusztus 27. 13:00
A Keresztúri Központi Sportsuli lett a gyűrűk ura az Erkel Kupán
A Gyula Color KE bronzérmes helyen végzett a felkészülési tornán

Idén már 41. alkalommal rendezték meg az Erkel Kupa elnevezésű felkészülési kosárlabdatornát augusztus 26-án. A négy csapattal elrajtoló viadalon a Gyulai Color KE mellett a Békési SZSK U23, a Békéscsabai KK és a budapesti Keresztúri Központi Sportsuli gárdái álltak a gyűrűk alá.

____Eredeti-P1230825.JPG

Négy csapat tornája

Az első mérkőzésen a hazai együttes a Békéscsabai KK csapatával harcolt a pontokért, a meccset a harmadik negyedben okozott rövidzárlat döntötte el. A szoros eredménnyel a békéscsabai palánkkirályok masírozhattak a döntőbe.

A helyosztón a fürdővárosi pattogtatók a Békési SZSK U23 ellen próbálták meg begyűjteni a bronzérmet. Az egész mérkőzést kézben tartó és remek triplákat szóró gyulai kosarasok végül nagyarányú győzelemmel ragadták magukhoz a harmadik helyet.

____Eredeti-P1230811.JPG

A döntő ütközetben a Békéscsabai KK és a Keresztúri Központi Sportsuli gárdái adtak egymásnak randevút. A látványos összecsapás végén a fővárosi csapat emelhette a magasba az Erkel Kupa első helyéért járó serleget.

A Mezőny Legeredményesebb Játékosa címet a budapesti Csernyeczky Zsolt érdemelte ki, a hazai csapat legeredményesebbjének pedig Ludányi Balázs bizonyult.

A minden évben megrendezett torna kiválóan szolgálta a bajnoki rajtra való felkészülést.

Gyulai eredmények: Gyula Color KE–Békéscsabai KK 73–95 (13–16, 21–18, 13–34, 26–27), Gyula Color KE–Békési SZSK U23 120–64 (30–14, 31–24, 32–9, 27–17).

Gyula Color KE: Ludányi Balázs, Demkó József, Gyarmat Zsolt, Házi Márk, Hajdu Zoltán, Váczi Mihály, Magyar Ferenc, Beleznai István és Gyepes Gergő.