Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
Ötödik alkalommal rendezték meg a Gyulai Strandkézilabda Fesztivált június 21-én a Gyulai Várfürdőben.
Kiu Gábor, a Békés Vármegyei Kézilabda Szövetség játékvezetői albizottságának alelnöke, a verseny szervezője elmondta: idén hat női és hat férfi csapat jelentkezett a megmérettetésre.
Hozzátette: a csapatok egy 12 × 27 méteres pályán mérik össze a tudásukat a kétszer 10 perces meccseken, amelyeket a strandkézilabda szabályai szerint játszanak, így például az attraktív dobások nem egy, hanem két pontot érnek, és ugyancsak két pont, ha a kapus helyére beállt játékos, az úgynevezett „nyúl” talál a hálóba.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
A női mezőnyben az ExElőre lett a bajnok, a második helyen a Hunkapunki végzett, a bronzérmet pedig az ELTE-BEAC szerezte meg. A férfiak között a Tarhonyák BHC lett az aranyérmes, második lett az ÜtveFúróMakita, a harmadik helyet az Antuért Egyesület szerezte meg.
A szervezők az egyéni legjobbakat is díjazták: a legjobb női kapus címet Diószeginé Farkas Viktória érdemelte ki, a legjobb pontszerző Herjeczki-Antal Jennifer lett. A férfiak között Sztancsik Csabát választották a legjobb hálóőrnek, a legjobb pontszerző címet Ruzsányi Bence kapta.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
























