A „várvárosi” gárda a tabella harmadik helyéről várhatta a pontvadászat utolsó három találkozóját. A gyulai keret egészen parádés tavaszt produkált, ám két riválisa is nagyot futott, a három együttes pedig hatalmas versenyfutásban vitte végig a bajnokság ezen szakaszát.
A gyulai csapat időközben öt pontnyira csökkentette hátrányát az éllovas monori alakulat mögött, egyetlen egységre a második helytől. A fürdővárosiak a 28. fordulóban a listavezetőt várták stadionjukba, hogy ismét közelebb lépjenek álmaikhoz.
A két ellenfél komoly presztízscsatát vívott egymással a gyulai arénában, ahol helyzeteket, gólokat és parázs jeleneteket láthattak a szurkolók. A hazai együttes hiába adott bele mindent, a forduló rangadóját végül az éllovasgárda nyerte (1-2), leszakítva ezzel magáról üldözőjét.
A fürdővárosiak, bár lemondtak a bajnoki címről, magabiztosan nyerték me
A gyulai együttes tiszteletet parancsoló statisztikákkal, a legtöbb szerzett góllal (80), a legkevesebb kapott találattal (24) és húsz győzelemmel zárta a szezont.
A gárda év végi záróvacsoráján a vezetőség kiemelte, fantasztikus szezonon van túl az együttes, a következő évben pedig nem is lehetne más a cél, mint begyűjteni a hiányzó érmet, a bajnoknak járó aranymedált.
Az már biztos, hogy a fürdővárosi gárda Szabó Péter és Katona György nélkül kezdi meg hamarosan a felkészülést, így mindenképpen várhatóak változások a névsorban. A gárda már júniusban hozzálát a munkának, hiszen közeleg a szezon kezdete, amikor eldördül a képzeletbeli startpisztoly és ismét nekifeszülnek egymásnak a csoportok tagjai.























