Emléktáblát avatott a Gyula és Környéke Általános Ipartestület június 29-én, az egyesület Dobay utcai székházának falán. A fennállásának 110. évét ünneplő társaság egy kiállítást is megnyitott az eseményen.
A megjelenteket Csőke Péter, a gyulai ipartestület elnöke köszöntötte. Kiemelte: az, hogy a kihelyezett emléktáblák előtt tiszteleghetnek a 110 évvel ezelőtt élt elődök előtt, az biztonságot és nyugalmat jelent a változásban.
Mint mondta, 110 éve annak, hogy megalakult a gyulai ipartestület. Az 1914-es sorsfordító év volt, hiszen egyrészt megalakult az egyesületük, másrészt a nyár folyamán megtörtént a szarajevói merénylet, amely az első világháború kitöréséhez vezetett.
Hozzátette: akkoriban, ilyen történések mellett, talán kevesen gondoltak úgy az iparosokra, mint akiket kiemelnek az utókor számára.
Csőke Péter feltette kérdést: vajon mi marad meg a 2024-es évből? A választások, a szomszédban zajló háború, ezek mellett pedig talán elsikkad az iparosok ünnepsége, de az állandóságot képviselik a folyamatosan változó világban, az állandóság és a hagyomány pedig értéket teremt.
Az emléktábla felavatása után a székházban folytatódott az ünnepség, ahol a gyulai iparosok életét bemutató kiállítást nyitottak meg, amelyet Werner György, az ipartestület alelnöke nyitott meg. A tárlatot július 4-ig 8 és 12 óra, valamint 14 és 17 óra között nézhetik meg az érdeklődők.