Ujhelyi István gyulai fotóművész halálának 10. évfordulóján emlékkiállítás nyílt alkotásaiból Gyulán, a Százéves (Reinhardt) Cukrászda galériájában. A kiállított, saját nagyítású fotográfiáin több téma is megjelenik, ám kétségkívül az emberábrázolás áll középpontban.
A tárlat megnyitóján a jelenlévőket Bánfi Barnabás fotóművész, a gyulai a Gyulai Székely Aladár Fotóklub elnöke köszöntötte, aki több évtizedes barátságot ápolt a fővárosi származású, gyulai fotóművésszel. Beszédében egykori fotóstársa életét, munkásságát mutatta be.
Ujhelyi István 1936-ban született, mindösszesen 67 évet élt. Szülővárosában, Budapesten, 19 évesen kezdett el fotózni, hét évvel később fotóoktatói, művészetikör-vezetői diplomát szerzett a fővárosban. Országos és nemzetközi kiállításokon 1960 óta vett részt rendszeresen. 1969-ben szervezte meg a Magyar Honvédség Központi Tiszti Fotóklubját, 1987-90 között a Magyar Amatőrfotósok Országos Szövetségének (MAFOSZ) főtitkára volt. Vezetője és egyben művészeti irányítója volt a gyulai Székely Aladár Művésztelepnek, amelyet 1983-ban alapított. Gyulainak tartotta magát, pedig csupán tizenévet élt városunkban.
- Ujhelyi István barátunk amatőr fotós volt abban az értelemben, hogy nem abból élt meg, a fotózás neki a kikapcsolódást jelentette. Annyira volt ő amatőr, hogy Magyarországon az elsők között szerzett működési engedélyt, és annyira volt amatőr, hogy 2000-ben elnyerte az AFIAP címet, ami munkásságának nemzetközi elismerését jelentette. Jelen kiállítást ajánlom minden barátnak, ismerősnek és a fotóművészet kedvelőinek – mondta a megnyitón Bánfi Barnabás.
Ujhelyi István képeiből álló tárlat november 5-ig látható a cukrászdában.