A szálláskereső portál elemzése szerint a foglalások 95 százaléka valamelyik hazai településre szólt. A kiemelt időszakok belföldön már a 2019-es szintet hozták, vagy túl is szárnyalták azt. 2021-hez képest a foglalások száma 34 százalékkal emelkedett, a bruttó szobaárbevétel pedig 41 százalékkal nőtt.
A legkelendőbbek a két- és egyéjszakás utazások voltak, a legtöbben Budapestre, Siófokra, Egerbe, Hajdúszoboszlóra és Szegedre utaztak, de Pécset, Gyulát, Hévízt, Balatonfüredet és Zalakarost is sokan keresték fel.
A vendégek harmada hotelt, negyede apartmant, ötöde vendégházat, 15 százaléka panziót választott, további öt százalék pedig egyéb szállástípust keresett. Az adatokból az is kiderül, hogy tovább erősödött a wellness iránti kereslet, minden harmadik foglalás wellness-szálláshelyre szólt.
Az egy főre eső éjszakánkénti átlagár 11 ezer forint volt, ami 13,3 százalékos növekedést jelent 2021-hez képest.
Az elemzés arra is kitér, hogy a hazai turisztikai attrakciók közül a fürdők, a várak és a kastélyok voltak a leglátogatottabbak tavaly.
A közlemény idézi Szabó Zsoltot, a szallas.hu üzletágvezetőjét, aki szerint Gyula a várfürdő mellett a vár és az Almásy-kastély miatt is népszerű az utazni vágyók körében.
Az elemzésben azt is megjegyzik: az idei húsvéti hosszú hétvégére a tavalyi év azonos időszakához képest 58 százalékkal több foglalást regisztráltak eddig.