Egy „Erkel-sarok” is helyet kapott a magyar kultúra napján, január 22-én Budapesten megnyílt Magyar Zene Házában – emelte ki lapunkhoz eljuttatott közleményében Somogyváry Ákos karnagy, az Erkel Ferenc Társaság elnöke, Erkel szépunokája.
Mint írta, Batta András, az intézmény igazgatója a Himnusz zeneszerzőjének önálló helyet szentelt, ahová a kiállítási tárgyak egy része Gyuláról érkezett.
Ezek közé tartozik az az ezüstserleg, amelyet Erkel Ferenc 1868-ban kapott Debrecenben az Országos Magyar Daláregyesülettől, amely örökös főkarnagyává választotta.
A tárlaton látható még a gyulai gyűjteményben fellelt Bánk bán-kéziratból négy oldal, valamint egy levél, amelyet a zeneszerző a gyulai árvízkárosultak javára szervezett hangversenyről írt a királyi tanácsosnak 1855. március 28-án.
Mint arról korábban beszámoltunk, az említett tárgyakat a gyulai Erkel Ferenc Múzeum kölcsönzi a Magyar Zene Házának.
A közleményből az is kiderült, hogy Somogyváry Ákos is felajánlott két tárgyat az intézménynek. Mint ismertette, a Magyar Zene Házába került az a tablómásolat, amely egy korabeli fotóról készült a gyulai Erkel téren látható, Kallós Ede által készített Erkel-mellszobor átadási ünnepségének 125. évfordulójára, tavaly júniusban.
Az Erkel Ferenc Társaság elnöke emellett a családjuk birtokában lévő 1878-as Erkel-portré duplikátumát is átadta az intézménynek.
Somogyváry Ákos közleményében a Magyar Zene Házáról készült kisfilmet is a figyelmébe ajánlotta azoknak, akik még nem jártak személyesen az épületben, de látni szeretnék, milyen lett.