Csaknem száz zsák szemetet és több köbméter nem zsákolható hulladékot gyűjtöttek össze nemrégiben az Élővíz-csatornába nyúló Szőlőskert utcai telkek mögül a gyulai önkormányzat megbízásából.
A munkálatokat irányító Czene Ferenc lapunknak elmondta: az illegálisan lerakott hulladékot közfoglalkoztatottakkal szedik össze a város környéki zöldterületekről a Gyulai Közüzemi NKft. közreműködésével.
Mint kifejtette, a fürdőváros megtisztításába a lakosságot is szeretnék bevonni: a lakókörnyezetük és a természet iránt felelősséget érzők egy-egy zöldterület örökbefogadásával kapcsolódhatnak be a munkába.
Arról is beszámolt, hogy legutóbb a Szőlőskert utca Élővíz-csatornába nyúló telkeinek illegálisan lekerített területeiről gyűjtötték össze a szemetet. Elmondta, az ott termelők évtizedek alatt használt fóliával, kötözőmadzaggal és egyéb, a termelés során keletkezett hulladékkal töltötték fel mederrézsűt.
A nehéz terepviszonyok miatt a szemetet másfél hét alatt sikerült összegyűjteni a több mint egy kilométeres szakaszon. A hulladékot a Körös-vidéki Vízügyi Igazgatóság csónakjain vitték át a túloldalon található ökosétányra, ahonnan a Közüzem munkatársai szállították el.
A városi hulladékgyűjtési feladatok irányítója elmondta: azok a telektulajdonosok, akik újból hulladékkal dobálják tele a mederrézsűt, bírságra számíthatnak. Hozzátette, a polgármesteri hivatal munkatársai a termelőktől igazolást kérnek majd arról, hogy megfelelően kezelték-e a telkükön keletkezett hulladékot, így megakadályozhatják, hogy illegálisan rakják azt le valahol.
Czene Ferenc, aki korábban önkéntes akciók keretében is gyűjtötte a szemetet, úgy véli, a szankció sokakat elrettenthet az illegális hulladéklerakástól. Emellett a felvilágosítást is fontosnak tartja, mint fogalmazott, sokan a megfelelő ismeretek hiánya miatt szemetelnek.
Azt kérte, aki illegális hulladéklerakót talál, hívja a 06-20/327-9653-as telefonszámon.
A szemétgyűjtő akciókról lapunkban is beszámolunk majd.