– A városban többfelé van ivókút a lakosoknak, többek között a Petőfi téren és a Kossuth téren, ezentúl pedig már a házikedvencek is felfrissülhetnek – mondta el Molnár Csaba. Kiemelte, hogy a tervek szerint később egy adagoló pedált is elhelyeznek a kút mellett annak érdekében, hogy még kevesebb vízveszteséggel működjön a szerkezet.
Két iskolás gazdi a helyszínen kérdésünkre elmondta, hogy a hét minden napján járnak kutyát sétáltatni, és nagyon jó ötletnek tartják az itató elhelyezését.
– A kiskutyánk, amint hazaér, rengeteget iszik, az itatónak köszönhetően már útközben meg tudjuk itatni – ecsetelték.
A kutyáknál a szomjúság és a kiszáradás közötti különbség szembetűnő, és fontos is tudnunk róla, hiszen viszonylag rövid idő alatt életveszélyes állapotot okozhat a dehidratáció. Az állapothoz az ivás hiánya mellett akár az emésztőrendszer problémája, vagy száj- és fogsérülések is vezethetnek.
A kutyák vízigénye 40–60 milliliter között mozog kilogrammonként, és akár egy tízszázalékos veszteség is komoly következményekkel járhat. Az állatoknál a dehidratáció jele lehet az étvágytalanság, a letargia, a túlzott lihegés, a besüllyedt szemek vagy a száraz orr és fogíny.