A megnyitón megtudtuk, hogy Halmi Zsolt már gyermekkora óta foglalkozik rajzolással, főleg a képregények hatására. Az általános iskolás évei során több megyei és országos rajzversenyen is részt vett, ahol az első tízbe mindig bekerült. A középiskolában kezdett el foglalkozni az olajfestészettel.
Az érettségi után a Kós Károly Művészeti Szakközépiskolába került, később ott kezdett el dolgozni elektronikus grafika szakoktatóként. 2010-től tagja a Magyar Képregény Szövetségnek és Magyar Képregény Akadémiának.
A tárlatot Siska-Szabó Hajnalka festőművész nyitotta meg, aki elmondta: Halmi Zsolt számos egyéni és csoportos kiállítást tudhat maga mögött, belföldön és külföldön egyaránt. Grafikusként igyekszik népszerűsíteni a magyar képregényeket, illusztrál, valamint fest.
A gyulai kiállításán olajfestményeket, akrillokat és vegyes technikájú képeket tekinthetnek meg az érdeklődők, utóbbiak készítése során olyan anyagokat is felhasznált, mint a beton vagy éppen a purhab.
– A képek bepillantást engednek a művész lelki világába. Belülről fakadó művészet ez, amely szorosan kapcsolódik az alkotó lelkiállapotához, ezáltal szürrealista vagy expresszionista absztrakt művek megjelenéséhez vezet – mondta Siska-Szabó Hajnalka.
A festőművész kiemelte, hogy a festményeken megjelenített álomvilág uralkodóvá válik Halmi Zsolt festészetében. Az alkotásokon dominánsak a vörös és kék színek, amelyek az életet és létet szimbolizálják.
A képeknek belső fényük van, amelyek beragyogják a teret, ezáltal sejtelmes, álomszerű hangulatba hozzák a nézőt. Visszatérő motívumok az életfa és az őssejtek, amelyekből sorozatot alkot és szinte képregényszerűen mesél el egy-egy történetet.
A kiállítást április 9-ig tekinthetik meg az érdeklődők.