Szántó Imre Gyulai látogatásán 2016-ban
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
Nyolcvankét éves korában, hosszú betegség után elhunyt Szántó Imre ökölvívó mesteredző, korábbi szövetségi kapitány, a mindmáig utolsó magyar olimpiai bokszarany, Kovács István atlantai sikerének kovácsa.
A hazai szövetség közösségi oldalának szerdai híre felidézte: Szántó édesapja a Budapesti Honvéd legendás ökölvívó-szakosztályában edzősködött, ő pedig a nyolcvanas évek végén került a juniorválogatott élére, illetve Papp László mellé a magyar felnőttválogatott ringsarkába.
Az 1992-es barcelonai olimpiát követően nevezték ki szövetségi kapitánynak, ezt a posztot 12 éven keresztül, egészen az athéni játékokig töltötte be. Kovács István az irányításával 1996-ban olimpiai bajnok, majd ő és Erdei Zsolt egy évvel később Budapesten világbajnok lett. Utóbbi 2000-ben Sydneyben ötkarikás bronzérmet nyert.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
Szántó Imre, „Öcsi bácsi” az elmúlt években már visszavonultan élt, tavaly még ott volt a Magyar Ökölvívók Szövetségének centenáriumi ünnepségén, mint ahogyan tavasszal Papp László 100. születésnapján is, akkor már betegen.
A korábbi szövetségi kapitány szeptember 7-én lett volna 83 éves.
Szántó Imre a gyulai ökölvívókat is segítette tanácsaival. A helyi bokszegyesület vezetősége és sportolói először 2015-ben tettek látogatást Öcsi bácsinál, aki akkor az FTC ökölvívó szakosztályát vezette. A találkozót Gyarmat Attila egykori gyulai válogatott ökölvívó szervezte, aki az 1980-as években Szántó Imrénél tréningezett a Bp. Honvéd színeiben. Az edző később az egyesület tagjainak meghívására Gyulára is ellátogatott.
A Gyulai Hírlap a 2015-ös találkozóról szóló cikkel búcsúzik a legendás edzőtől: https://www.gyulaihirlap.hu/107889-az-okolvivosport-edzopapajanal-jart-a-gyulai-t2-ri.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba






















