Kézművesség a mindennapjainkban címmel rendeztek kiállítást és interaktív délutánt április 1-jén a gyulavári kastélyban.
Varga Erzsébet, a gyulavári kastély igazgatója kérdésünkre elmondta, intézményük is csatlakozott a Népi Kézműves Alkotóházak és Műhelygalériák Országos Hetéhez, ennek részeként szerveztek egy olyan programot, amellyel ráirányíthatják a figyelmet a helyi népi kézművesekre.
Kiemelte: a megjelenteket kosárfonó, fafaragó, ruhakészítő és mézeskalács-díszitő is várta, a kézműves-foglalkozásokat ki is próbálhatták az érdeklődők.
Az eseményt Széll János néprajzkutató, fafaragó népi iparművész, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület elnökhelyettese nyitotta meg.
Beszédében úgy fogalmazott, Gyula városa rendkívül szerencsés abból a szempontból, hogy az embereknek több helyen is lehetőségük van arra, hogy a kultúrával találkozzanak, az egyik ilyen kiemelkedő hely pedig a gyulavári kastély.
Aláhúzta: a fürdőváros mindig része volt a kézművességnek és a kézműiparnak, központja volt az Alföldnek ebből a szempontból hosszú időn keresztül.
A délután folyamán nyitották meg a hatvan évig működő Gyulai Népművészeti és Háziipari Szövetkezet alkotásait bemutató állandó kiállítását is. Vigh Imre, a szövetkezet egykori vezetője a kézművesség jelentőségéről beszélt, valamint visszaemlékezett a szövetkezet működésére.
A tárlat anyagában szőnyegek, dísztárgyak, valamint egy szövőszék is található.