Gyulai Hírlap - Két arany- és egy ezüstéremmel tértek haza a Body-Fit versenyzői a magyar bajnokságról

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2016. június 08. 18:30
Zsidó Kitti, Gajdács Ferenc és Gaál Péter esélyesként indulnak a helyi rendezésű erőemelő-Európa-bajnokságon
____Eredeti-eroemelok.JPG

A Gyulai Body-Fit Testépítő és Erőemelő Egyesület csapata (balról jobbra): Zsidó Kitti, Papp Dávid és Gajdács Ferenc)

Fotó: Gyulai Hírlap

Szerencsen, a Kulcsár Anita Sportcsarnokban rendezte meg a Magyar Erőemelő Profi Liga a WPC Erőemelő, Fekvenyomó és Felhúzó Magyar Bajnokságot RAW és Equipped kategóriában.

Idén rekordszámú, 500 feletti nevezés érkezett a versenyre, amely kvalifikációs torna is volt egyben. A megmérettetésre jelentkezők fekvenyomás, erőemelés és felhúzás kategóriában indulhattak eltérő súlyban és korcsoportban.

A bajnokságon a Gyulai Body-Fit Testépítő és Erőemelő Egyesület is képviseltette magát. A szervezet mindhárom versenyzője remek teljesítménnyel melegített be a Gyulán rendezendő Európa-bajnokságra. Gajdács Ferenc erőemelésben – 75 kg-os súlycsoportban, junior korcsoportban – első helyen végzett. Gaál Péter erőemelésben – 82,5 kg-os súlycsoportban, masters II korcsoportban – lett második helyezett. Zsidó Kitti szintén erőemelésben – 67,5 kg-os súlycsoportban, junior korcsoportban – szerezte meg az első helyet és az abszolút első helyet.

A gyulai sportolók kiváló eredményeikkel esélyesként indulnak a helyi rendezésű Európa-bajnokságon.