Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Egyre népszerűbbek a habzóborok, de a fröccsel sem tévedhetünk idén nyáron

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Sz. E.MAGAZIN • 2018. augusztus 03. 09:40
Egyre népszerűbbek a habzóborok, de a fröccsel sem tévedhetünk idén nyáron
Rozéból mindig a legfrissebbet keressük a polcokon

A megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztása a nyári időszakban a legfontosabb. Ehhez természetesen a víz az ideális, ám a nyári kikapcsolódás és grillezések idején egyéb alternatív módok is akadnak. Utánajártunk, vannak-e kifejezetten nyári borok, és annak, hogy milyeneket igyunk a legforróbb estéken. Balogh Ágnes, az egyik gyulai borszaküzlet vezetője mondta el, mik az idei év trendjei.

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Szabó Eszter 

Kiderült: az első rozék ősszel érkeznek, és érdemes belőlük mindig a legfrissebbet megvásárolni. 

– Nem ajánlott évekig tárolni a rozékat úgy, mint például az érlelt vörösborokat. A legfontosabb, hogy mindig a frisseket keressük. A szőlő minőségének kiválónak kell lennie, csak így lehet finom a rozé is később – ismertette az üzletvezető, majd hozzátette: a könnyed, pinot noir rozék fröccsként és hosszúlépésként is nagyon jól funkcionálnak. 

– Mindezeken túl több olyan tétel van, amelyet érdemes magában is fogyasztani, ilyenek például a Sauska vagy Pannonhalmi Apátság rozéi, amelyek kifejezetten krémes, gyümölcsös tételek – tette hozzá. 

 

Balog Ágnes

Fotó: Gyulai Hírlap – Szabó Eszter 

– A rozét könnyű ételekhez, szárnyasokhoz ajánlom. Ha borsor van a vacsorához, az elejére tegyük – mondta Balogh Ágnes. Azt is kiemelte, hogy a fehérborok is jó frissítői lehetnek egy-egy grillpartinak, melyeken az olaszrizlinget hosszúlépésként és fröccsként is fogyaszthatjuk. 

Utóbbiból 1500 forintért vagy akár 7-8000 ezer forintos áron is vásárolhatunk, általában a hordós érlelésű, rétegzettebb, tartalmasabb tételek kerülnek többe.

– Ezeknél a fajtáknál hűvösebb évjáratokban lime-os, zöldalmás jegyek érezhetők ki, melegebb éváratokban sárgabarackos és trópusi gyümölcsös jegyek jönnek elő kóstoláskor – részletezte Balog Ágnes. Hozzátette: 7–13 fokos hőmérsékleten érdemes fogyasztani a nyári borokat. 

 

 

Fotó: Gyulai Hírlap – Szabó Eszter 

Mint megtudtuk, a borok és a rozék mellett egyre népszerűbbek a gyöngyözőborok és a habzóborok, amelyek Balog Ágnes szerint kicsit elegánsabb eseményeken is megállják a helyüket, ételek szempontjából pedig a puhatestűek mellé illenek. 

– Közöttük a hozzáadott szén-dioxid mennyisége a különbség, és ami közös bennük, hogy minden habzó- és gyöngyözőbor kiváló üdvözlőital, amelyet egy-egy nyári délutánon is felbonthatunk. A bornál élénkebb, a fröccsnél elegánsabb ital, amelynek a népszerűsége egyre nő – emelte ki az üzletvezető.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)