a Díjátadó a gyulai városházán
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
10 évvel ezelőtt, 2016. június 23-án Gyula városa, egyedüli Békés megyei településként, Fogyasztóbarát Település címet kapott a gyulai városháza dísztermébe szervezett ünnepélyes átadó ceremónián. Az eseményen megjelent Keszthelyi Nikoletta fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár, Kónya István alpolgármester, Dobókői György, a Békés Megyei Kormányhivatal műszaki engedélyezési és fogyasztóvédelmi főosztályának főosztályvezetője, Susánszki György, a Békés Megyei Kormányhivatal műszaki engedélyezési és fogyasztóvédelmi főosztályának szakügyintézője és Gulyás Imre, a Gyulai Járási Hivatal vezetője. Ezzel a címmel a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) elismeri a települések fogyasztókért tett intézkedéseit, értékeli a hozzáállásukat, amellyel a területükön működő vállalkozások között a fogyasztóbarát szemlélet általánossá válásához és a fogyasztók helyzetének javításához járulnak hozzá. A cím odaítélésénél előnyben részesült az a település, amely támogatja a helyi közoktatási intézményekben történő rendszeres fogyasztóvédelmi oktatások megtartását, kiemelt figyelmet fordít a fiatalkorúak védelmére, és rendszeresen figyelemmel kíséri a helyi szervezésű árubemutatóval egybekötött termékértékesítéssel, illetve a fogyasztói csoportok szervezésével kapcsolatos tevékenységeket. Fontos szempont volt továbbá, hogy a település az általa szervezett fesztiválokon, illetve egyéb rendezvényeken rendszeresen biztosítsa az NFM, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, illetve a megyei kormányhivatal fogyasztóvédelmi felügyelőségének kitelepülését a fogyasztók, illetve a helyi vállalkozások szakmai tájékoztatása érdekében.
a Díjátadó a gyulai városházán
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba