Díszlövések dördülnek el a gyulai várostrom kezdőnapjának 460. évfordulóján, július 2-án az erődítménynél.
A várkiállítást üzemeltető Erkel Ferenc NKft. tájékoztatása szerint az 1566-os ostrom hősei előtt tisztelegve Szabó Árpád hagyományőr, a Maróti Hagyományőrző Egyesület elnöke tűzfegyverek korhű másolataival ad le lövéseket 9 és 19 óra között a várnál minden órában. A gyulai Kerecsényi László Íjász Egyesület hagyományőrzőinek közreműködésével a díszlövések között fegyver- és viseletbemutatót is tartanak a kiállítóhelyen.
A magyarországi végvári harcok leghosszabb ostroma 1566. július 2-tól szeptember 2-ig tartott. Mintegy kétezer végvári vitéz vette fel a harcot Pertev pasa nagyjából 30 ezres seregével.























