Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés:
oldalakon
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Égi áldás

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • Pomázi Ferenc • MAGAZIN • 2025. július 20. 15:00
Égi áldás
Pomázi Ferenc kertész rovata

Fotó: pixabay.com

Tisztelt Kertbarátnők és Kertbarátok!

Örömmel tudatom önökkel, hogy a Szt. István utca környékén az elmúlt héten 26 mm eső esett, szerencsénkre a „jégkocka-dobálózást” megúsztuk. Természetesen ez még nem elegendő csapadék, de ha jól imádkozunk, lesz még.

A kertekben, néhol az utcákon lehet látni a napjainkban virágzó, gyönyörű, kék színű, orgonaszerű virágzattal köszöntő cserjéket, amelyek 3 m magasra is meg tudnak  nőni, ezek a barátcserjék (Vitex agnus-castus). A mi vidékünkön igen szépen
nyílik a mediterránumban őshonos cserje.

A zöldségeskertünkre is vessünk pár pillantást. A paradicsomtövek alsó leveleit már letörhetjük, hogy a betegségek ne hatalmasodjanak el rajtuk, elsősorban a paradicsomvész, amely réztartalmú szerrel történő permetezéssel visszaszorítható.  Természetesen ez a burgonyára és a tojásgyümölcsre is alkalmazható, hiszen ezek rokon növények!

A káposztafélék vízellátása is nagyon fontos, de vigyázzunk, hogy egyszerre ne sok hideg vizet zúdítsunk a levelekre, mert igen érzékenyek az ilyen beavatkozásra. A levelek szövetei károsodhatnak, amely az egész termésre rossz hatással  lehet. Eleinte permetezésszerűen öntözzünk, hogy a növények kellően át tudják venni a víz hőmérsékletét. Az árasztásos öntözésnél is károsíthatja a gyökérzetet a hirtelen lehűlés. Az összes kertészeti kultúrával hasonlóan bánjunk öntözéskor.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)
Friss adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.
Jöhet a süti?
Részletek KÉREM