Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc 177. évfordulójára emlékeztek március 15-én Gyulán. A Petőfi téren tartott ünnepségen Simicskó István országgyűlési képviselő, a Kereszténydemokrata Néppárt frakcióvezetője mondott beszédet.
Simicskó István kiemelte: 1848-ban elődeink a magyarságnak és a világnak is megmutatták bátorságukat.
– Az emlékezés fontos dolog, a nemzeti identitásunk része. Hogy kikről, mikor és hogyan emlékezünk meg, az kifejezi egy közösség igazi értékrendjét, szellemiségét, hitét, és egy magasabb szintű kultúrát hoz létre – fogalmazott a frakcióvezető.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
Kiemelte: a magyarság történelmét vizsgálva láthatjuk, hogy 1526-ig, a mohácsi csatáig tudtuk megőrizni a függetlenségünket, majd egészen 1990-ig kellett arra várnunk, hogy ismét önálló állam lehessünk, és önállóan dönthessünk a jövőnkről.
Mint mondta, a magyarság története ékes bizonyítéka annak, hogy a szabadságot nagyon könnyű elveszíteni, és csak sok áldozat árán lehet visszaszerezni.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
Hangsúlyozta: az akkori kor forradalmai közül a magyar szabadságharc tartott a legtovább, annak ellenére is, hogy az osztrák sereg sokkal jobban volt felszerelve, mindennek a titka pedig nem volt más, mint a hazaszeretet.
Az ünnepi beszéd után Gregor Bernadett Jászai Mari-díjas érdemes művész, Kovács Áron színész, Gerner Csaba színművész, a Végvár Táncegyüttes és az Erkel Ferenc Vegyeskar adtak ünnepi műsort, majd a koszorúk elhelyezésével zárult a megemlékezés.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba