Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
Várakozáson felüli számban, csaknem hétszázan váltottak jegyet a gyulai kiállítóhelyekre a szombati Múzeumok Éjszakáján – nyilatkozta lapunknak Fekete-Dombi Ildikó, az Erkel Ferenc NKft. múzeumegységekért felelős ügyvezető igazgatója.
Mint azt korábban megírtuk, a gyulai várban, az Almásy-kastélyban, az Erkel-emlékházban, a Ladics-házban, a Kohán Képtárban és a Körös-vidéki vízügyi Igazgatóság által üzemeltetett Tájvízházban is programokkal készültek a hétvégén.
Az Erkel Ferenc NKft. este hét és éjfél között nyitva tartó kiállítóhelyei a már ismert, népszerű programelemek mellett újakat is kínáltak az estére. Az Erkel-emlékházban például azokat a restaurálásra váró tárgyakat lehetett közelebbről megismerni, amelyeket Erkel Ferenc ükunokájának, Szőnyi Zoltán zongoraművésznek az özvegye ajánlott fel a gyulai múzeum javára, a Kohán Képtárban pedig a raktárba beépített, négyezer alkotás tárolására alkalmas gördíthető festménytároló rendszerrel ismerkedhettek meg az érdeklődők. Emellett többek között szobaszínházzal, rendhagyó városnézéssel, baglyokról szóló előadással, szabadulószobákkal és filmvetítésekkel várták a látogatókat.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
Fekete-Dombi Ildikó kifejtette, valamennyi generációnak tartalmas programokat tudtak kínálni. Elmondta: nem csak a nagy kiállítóhelyek programjai voltak népszerűek, a kisebb múzeumegységek is telt házzal üzemeltek.
Hozzátette: a programokon nagy számban vettek részt gyulaiak, becsléseik szerint a látogatók több mint fele fürdővárosi volt. Mint megtudtuk, az Erkel-emlékházba és a Kohán Képtárba főként helyiek váltottak jegyet.
Az ügyvezető arról is beszámolt, hogy a megye más településeiről is sokan jöttek Gyulára, többek között Békéscsabáról, Füzesgyarmatról és Csanádapácáról érkeztek hozzájuk vendégek.
A 18 és 24 óra között látogatható Tájvízház Kérdezz-felelek-fülelek címmel hirdetett interaktív programokat szombatra. A Körös-vidéki vízügyi Igazgatóság PR-munkatársától, Pozsárné Kaczkó Zitától megtudtuk, a látogatók megismerkedhettek a Körös-vidék állat- és növényvilágával, és terepasztalok, játékok révén tudhattak meg többet az ár- és belvizekről, valamint a környezetvédelemről.
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba