– A műsoron túl külön erre az alkalomra egy rajzpályázatot is hirdettünk Az én iskolám címmel, amely azért rendhagyó, mert családok vehettek rajta részt. A beérkezett pályaműveket kiállítottuk, és évfolyamonként díjazzuk a legjobbakat az ünnepség után – emelte ki.
Gajdáné Szücs Viktória üdvözlő gondolataiban a siker megteremtésének egyes lépéseiről beszélt, majd kiemelte: az iskola minden egyes lépcsőfokot igyekezett a legnagyobb lelkesedéssel és elszántsággal teljesíteni.
– Az újraalapítás sikeres volt, ahogy az intézmény oktató-nevelő munkája is. A siker azokhoz pártol, akik elég energikusak, hogy dolgozzanak rajta. Ez az energia intézményünk újraalapításától napjainkig jellemző ránk, dolgozóinkra, tanulóinkra, szüleikre és fenntartónkra. Huszonöt éve mindennap közösségi szellemben dolgozunk a sikerért, amely azokhoz pártol, akik elég bizakodóak ahhoz, hogy higgyenek benne. Ez a bizakodás ugyancsak átszövi a mindennapjainkat az iskola újraszervezés óta – mondta a tagintézmény vezetője.
A köszöntő után Görgényi Ernő polgármester köszöntőlevelét is felolvasták, amelyben a legjobbakat kívánta az emlékezéshez és további sikereket az iskolának. Kiemelte: a 14. század óta folyik egyházi oktatás a fürdővárosban, amiért sokat tett Wenckheim Krisztina, az iskola első mecénása.
– Településünk egy erős közösséggel gazdagodott az iskolának köszönhetően – zárta köszöntő sorait a polgármester.
A program az intézmény névadójának állított emléktábla leleplezésével, majd az iskolai énekkar zenés előadásával és a legszebb rajzok bemutatásával zárult.