prof. dr. nagy l. jános összegezte a versenyen tapasztaltakat
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
A szombati finálé előtt a tanulók tollbamondásban és egy feladatlapot kitöltve mérték össze tudásukat pénteken, ez után még városnézésre és szórakozásra is maradt ideje a vendégeknek.
A díjak átadása előtt prof. dr. Nagy L. János, a zsűri elnöke köszöntötte a megjelenteket. A zsűritag ismertette az idei év eredményeit, és elmondta: amíg korábban a tollbamondás osztotta meg a mezőnyt, idén inkább a feladatlapokon születtek eltérő eredmények.
Azt is megtudhattuk, hogy az idei év rendhagyó abból a szempontból is, hogy az eredmények szerint egy korábbi Implom-díjas kapná az elismerést, amit a szabályok nem engednek, így a második helyezett és felkészítője viheti majd haza a díjat.
az idei év implom-díjasai: batári antal és tajti anna
Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba
A verseny díjazottjai és felkészítőik:
Gimnázium:
1. Vas Barnabás, Budapesti II. Kerületi Móricz Zsigmond Gimnázium (Szabó Pap Edit)
2. Tajti Anna, Egri Dobó István Gimnázium (Batári Antal)
3. Pataki Júlia, ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, Szombathely (Szauer Ágoston)
Szakgimnázium:
1. Srágli Tímea, VSZC Közgazdasági és Közigazgatási Szakgimnáziuma, Veszprém (Sörös Mariann)
2. Pongó Nikoletta, NYSZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája és Kollégiuma, Nyíregyháza (Juhászné Tóth Tímea)
3. Benedek Máté, Debreceni SZC Vegyipari Szakgimnáziuma, Debrecen (Torday Ágnes)
Szakközépiskola:
1. Balázs Gábor, Lónyai Menyhért Baptista Szakgimnázium és Szakközépiskola, Vásárosnamény (Dérné Cseresnyés Anikó)
2. Rózsahegyi Renáta, Bernáth Kálmán Református Gimnázium, Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakgimnázium és Szakközépiskola, Vác (Perlaki Kornélia)
3. Szabó Richárd, Székesfehérvár, SZC Vörösmarty Mihály Ipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája (Orsikné Mayer Ildikó)
Határon túliak:
1. Teleki Réka, Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy (Tókos Ibolya Lujza)
2. Kintel Alexandra Nagykárolyi Elméleti Líceum (Putovits Tünde)
3. Balló Ignác Norbert, Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy (Török Katalin)
Legjobb feladatlap:
Vas Barnabás, Budapesti II. Kerületi Móricz Zsigmond Gimnázium (Szabó Pap Edit)
Legjobb tollbamondás:
Vas Barnabás Budapesti II. Kerületi Móricz Zsigmond Gimnázium (Szabó Pap Edit)
Implom József-díjas diák és tanára:
Tajti Anna, Egri Dobó István Gimnázium
Batári Antal Egri Dobó István Gimnázium