Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Gyulára látogatott Magyar Péter

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • T. P. HÍREK • 2025. augusztus 07. 09:49
Gyulára látogatott Magyar Péter
A Tisza Párt elnöke az országjárása keretében érkezett a fürdővárosba

magyar péter

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Gyulára látogatott Magyar Péter, a Tisztelet és Szabadság (Tisza) Párt elnöke augusztus 7-én a 80 nap alatt Magyarország körül országjárása részeként.

Magyar Péter beszédében úgy fogalmazott, tavaly „minden Gyulán kezdődött”, hiszen a 2024-es országjárását a fürdővárosban kezdte el. Mint mondta, az akkor összegyűlt emberek adtak reményt és bátorságot mindenkinek, hogy igenis lehet változás, lehet egy emberséges és működő Magyarország.

Kiemelte: néhány hete a sajtó is megírta, hogy a Békés vármegyei 3-as számú, gyulai központú választókerületében, amelyet az elmúlt választások során rendre a Fidesz jelöltje nyert meg, a jelenlegi mérések alapján fej fej mellett halad a Fidesz és a Tisza. Hozzátette: ez a körzet elengedhetetlen ahhoz, hogy 2026-ban kétharmados győzelmet arasson a Tisza Párt.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Magyar Péter hangsúlyozta: a kormány hiába kampányol plakátokkal, a magyar emberekkel „szembe jön a valóság”, hiszen járnak boltba, piacra, gyógyszertárba, utaznak a közutakon, valamint utaznak a MÁV-val, továbbá azt is látják, hogy mi történik a környező országokban. Mint mondta, jelenleg Magyarország hivatalosan is a legszegényebb és a legkorruptabb ország az Európai Unióban.

Aláhúzta: a hatalom azért fog elbukni, mert a Fideszre szavazók többsége sem egy ilyen kormányra szavazott.

A Tisza Párt elnöke elmondta: az általuk alakított kormánynak két fő prioritása lesz, az egészségügy és az oktatás, ehhez azonban be kell indítani a gazdaságot, így a leendő miniszterelnök első útja Varsóba, a második Bécsbe, a harmadik pedig Brüsszelbe, ahonnan addig nem jön haza, amíg haza nem hozza a magyar embereknek járó 8 ezer milliárd forint uniós forrást.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Magyar Péter szerint ehhez az kell, hogy az új kormány elfogadja a korrupcióellenes intézkedéseket, Magyarország csatlakozzon az Európai Ügyészséghez, majd létrehozzanak egy hivatalt, amelynek feladata a nemzeti vagyon visszaszerzése és védelme lesz.

A rendezvény Magyar Péter beszéde után a jelenlévők kérdéseivel, hozzászólásaival folytatódott.

Fotó: Gyulai Hírlap – Rusznyák Csaba

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
+
+
+
+
+
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)