Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés:
oldalakon
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Az erdélyi színházak legjobb előadásai az Erdélyi Héten

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • S. E.KULTÚRA • 2025. július 21. 15:26
Az erdélyi színházak legjobb előadásai az Erdélyi Héten
Mutatjuk, mivel vár a Gyulai Várszínház július 28. és augusztus 3. között

A gyergyói Figura Stúdió Molnár Ferenc Liliom című sikerdarabjával érkezik Gyulára

Forrás: Gyulai Várszínház

Nyolcadik alkalommal rendezi meg a Gyulai Várszínház az Erdélyi Hetet július 28. és augusztus 3. között, a színházi fesztivál minden napján más-más teátrum előadását láthatják a nézők – tájékoztatta lapunkat Elek Tibor igazgató.

Hangsúlyozta: az erdélyi színházak legjobb előadásaiból válogató, egyhetes programsorozattal a határon túli magyar színjátszás gazdagságát és sokszínűségét igyekeznek megmutatni.

Az igazgató kiemelte: ahogy az egész nyári évad szervezésekor, az Erdélyi Hét programsorozatának összeállításakor is arra törekedett, hogy a legkülönbözőbb érdeklődésű nézői csoportok találhassanak kedvükre való előadásokat a fesztivál során.

Arról is beszélt, hogy fesztiváljuk az elmúlt években nagy sikert aratott mind a közönség körében, mind szakmai körökben, hiszen egy hét alatt, sűrítve mutatják be az erdélyi magyar produkciók legjavát.

Hozzátette: a társulatok örömmel érkeznek Gyulára azért is, mert itt egymással is találkozhatnak, megnézhetik egymás előadásait és szakmai megbeszéléseket is folytathatnak.

Elmondta: a gyergyói Figura Stúdió Molnár Ferenc Liliom című sikerdarabjával érkezik Gyulára, az Albu István rendezte előadáson a társulat zenekara a Tankcsapda együttes számait adja elő.

A Kolozsvári Állami Magyar Színház a Janovics című előadást állítja színpadra

Forrás: Gyulai Várszínház

Elise Wilk Alaszkáját, amely a hetvenes-nyolcvanas évek Romániájába repít vissza, a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata és a Yorick Stúdió közös produkciójaként, Sebestyén Aba rendezésében láthatják a nézők.

A Csengey Dénes és Cseh Tamás Mélyrepülés című művéből készített előadást a Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház mutatja be Balázs Attila rendezésében, a gitáros-énekes szerepében Jancsó Előddel.

A Kolozsvári Állami Magyar Színház, amellyel az elmúlt években több közös projektje is volt a Gyulai Várszínháznak, a Janovicsot állítja színpadra, amely több szempontból is folytatása a két teátrum két évvel ezelőtti koprodukciós bemutatójának, az Ifjú barbároknak. Az ifj. Vidnyánszky Attila rendezte előadás az elmúlt színházi évad egyik legfigyelemreméltóbb produkciója, a szolnoki Országos Színházi Találkozón két díjat is kapott.

A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata minden idők egyik legsikeresebb musicaljét, a Hegedűs a háztetőn című darabot és A miniszter félrelép című vígjátékot állítja színre, Márkó Eszter, illetve Lendvai Zoltán rendezésében – ismertette Elek Tibor.

Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)
Friss adatvédelmi tájékoztatónkban megtalálod, hogyan gondoskodunk adataid védelméről. Oldalainkon HTTP-sütiket használunk a jobb működésért.
Jöhet a süti?
Részletek KÉREM