Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Térképen az anyaság

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • PR • MAGAZIN • 2024. szeptember 25. 17:08
Térképen az anyaság
Perinatális módszertan

A 2022-ben alapított Életkapu Perinatális Alapítvány büszkén jelenti be, hogy szakmai munkájuk az Erasmus+ támogatásával újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett. Az alapítvány elkötelezett amellett, hogy a családok számára elérhetővé tegye azokat az alapvető perinatális ismereteket és támogatást, amelyek elengedhetetlenek a korai életperiódus sikeres megéléséhez.

A nemzetközi összefogás révén, amelyben több szervezet is együttműködik, olyan értékes és szemléletformáló módszertani anyag készül, amely mind a helyi, mind a nemzetközi közösségek számára hozzáférhető lesz. Ez a partnerség nemcsak a tudás és tapasztalat megosztásáról szól, hanem annak bizonyítékáról is, hogy az összefogás révén valódi változást érhetnek el a családok életminőségének javításában.

Projektjük szívvel-lélekkel áthatott misszió, amely innovatív megközelítéssel támogatja a családokat, és a perinatális ismeretek széles körű terjesztését helyezi középpontba. A mai gyorsan változó világban, ahol az információ és a technológiai fejlődés megállíthatatlan, kiemelt céljuk, hogy azok a családok is megkapják a létfontosságú tudást és támogatást, akik eddig korlátozott lehetőségekkel rendelkeztek.

Tudás, tapasztalat, támogatás

Az összefogás három szervezet szoros együttműködésével valósul meg, közös céljuk a családok, különösen a várandósok, az újdonsült szülők és a kisgyermekes családok életminőségének javítása. Egyedi perinatális módszertanuk kidolgozása során a részt vevő szervezetek egymás erősségeire építenek, hogy a tudást olyan vidéki területekre is eljuttassák, ahol eddig nem volt hozzáférhető. Együttműködő partnereik között szerepel az Életkezdet Perinatális Alapítvány, a Zentai Baba-mama Klub és az Életkapu Perinatális Alapítvány.

A program szíve

Programjuk nemcsak elméleti alapokra épül, hanem gyakorlati megoldásokat is kínál. Céljuk, hogy a vidéken dolgozó szakemberek képesek legyenek alkalmazni és továbbadni ezt a tudást, ezzel közvetlenül segítve a helyi közösségeket. Ennek köszönhetően nemcsak az érintett családok, hanem a tágabb közösség is élvezheti munkájuk előnyeit.

Együtt többre képesek

Hisznek abban, hogy az együttműködés, a közös célok és az aktív részvétel révén ott tudnak segítséget nyújtani, ahol arra a legnagyobb szükség van. Olyan közösséget szeretnének építeni, ahol minden család megkapja a szükséges támogatást és tudást, hogy kiegyensúlyozott és boldog életet élhessenek.

A projekt elérhetőségei:


A projekt az Európai Unió Erasmus+ programjának támogatásával valósul meg. Az Erasmus+ célja, hogy elősegítse az oktatási, képzési, ifjúsági és sport területeken való együttműködést Európa-szerte. Az Európai Unió támogatásának köszönhetően projektünk lehetőséget biztosít a résztvevők számára, hogy bővítsék tudásukat, fejlesszék készségeiket és értékes tapasztalatokat szerezzenek nemzetközi környezetben.

GYULAI HÍRLAP • 2024. szeptember 25. 16:46
Összes cikk - lent (max 996px)
+
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)