Az elmúlt években a fesztivál sikeres volt mind a közönség, mind a szakma körében. Az erdélyi magyar színjátszás rendkívül gazdag és sokszínű, ennek bemutatására törekednek a szervezők a színházak legjobb előadásai közül válogató, egyhetes programsorozattal. Idén például augusztus 2-án látható lesz Bocsárdi László rendezésében a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház Iráni konferencia című előadása, ami a kaposvári Országos Színházi Találkozón a szakmai zsűritől a legjobb rendezés díját nyert el. Augusztus 3-án a Nagyváradi Szigligeti Színház társulatának Csárdáskirálynő című előadását mutatják be – rendezője Novák Eszter –, ami Kisvárdán a Kulturális és Innovációs Minisztérium díját kapta a klasszikus zenés színház igényes mai értelmezéséért kifejtett kiemelkedő munkájáért. Ugyanitt Bajkó Blanka Alíz jelmeztervező Kisvárda polgármesterének elismerésében részesült.
Ahogy az egész nyári évad programsorozatának összeállításakor, az Erdélyi Héten is a legkülönbözőbb korosztályú és érdeklődésű nézői csoportokat igyekeznek megszólítani a szervezők.
Július 31-én a székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház Ken Kesey világhírű Száll a kakukk fészkére című regényének színpadi adaptációjával kezdődik a fesztivál. A nagyváradi Szigligeti Színház A padlás című musicaljével is szerepel, a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház a Madarak című előadásával, a marosvásárhelyi Spektrum Színház a Boszorkány című Móricz Zsigmond adaptációval érkezik Gyulára.
Rendhagyó módon, de a romániai, erdélyi kapcsolódási pontok miatt az Erdélyi Héten állítják színpadra a Gyulai Várszínház egyik saját bemutatóját: a világhírű, Párizsban élő román-francia Matei Vişnec Bohóc kerestetik című művét három kiváló marosvásárhelyi színész, Győrffy András, Kárp György és Szélyes Ferenc adják elő a Gyergyószentmiklóson élő Béres László rendezésében, a díszletet és jelmezeket Szélyes Andrea tervezte. Ez az alkotói csapat két évvel ezelőtt már létrehozta Gyulán a De mi lett a nővel? című darab előadását, ami azóta is nagy sikerrel járja a Kárpát-medencét.
A fesztivál új elemeként a Színházi- és Filmművészeti Egyetemmel együttműködve Erdély-ismereti tábort is rendeznek az egyetem hallgatói számára, akik nemcsak a megnézett darabokat dolgozzák fel, hanem Erdély történelméről, irodalmáról, képzőművészetéről, színházművészetéről szóló előadásoknak is részesei lesznek.