Gyulai Hírlap - Egygólos győzelemmel folytatta a gyulai ifjúsági kézilabdacsapat a bajnokságot

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2023. október 11. 10:30
Egygólos győzelemmel folytatta a gyulai ifjúsági kézilabdacsapat a bajnokságot
Gyulasport NKft.–Mezőtúri AFC-Syngenta 24-23 (14-15)

A Gyulasport NKft. korosztályos csapata az ifjúsági kézilabda-bajnokság ötödik fordulójában a Mezőtúri AFC-Syngenta együttesét fogadta október 7-én. A fiatal fürdővárosi gárda hatalmas versenyfutás végén megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Gyulasport NKft.: Juhász P., Kertes S. 5 (1), Sebestyén J., Szabó J., Tóth R., Németh Cs. 7 (2), Boruzs A. 4 (1). Csere: Bartóki M., Miklya N. 2, Tarkovács R. 3, Tarkovács D. 3, Makra Z. és Pópity L. Vezetőedző: Zöldi-Tóth Katalin.

A hazai együttes négy sikertelenül megvívott találkozó után várta a hasonló eredményekkel rendelkező riválisát.

A vendégcsapat szerezte a mérkőzés első találatát, és egészen a huszadik percig nem engedte át a vezetést a riválisának. Miklya Nóra góljával először előnybe került a hazai gárda, de ezután is folytatódott a két együttes közötti versenyfutás.

A második félidőben is komoly küzdelem folyt a két csapat között. A mérkőzés csattanójára egészen az utolsó percekig várnia kellett a drukkereknek. A gyulai együttes az egyenlítésért dobhatott hétméterest, a kimaradt lehetőség után Németh Csenge labdája talált utat a mezőtúri kapuba. A vendégcsapat az utolsó másodpercekben elrontotta lövését, Miklya Nóra pedig a fordulás után megszerezte együttese győztes gólját.

A mérkőzés alakulása: 10. perc: 4-6, 14. perc: 7-10, 21. perc: 11-11, 26. perc: 14-14, 30. perc: 14-15, 34. perc: 17-15, 52. perc: 19-20, 56. perc: 20-22, 58. perc: 22-23, 60. perc: kimaradt hazai büntető 22-23-as állásnál, 60. perc: 23-23, 60. perc: Miklya Nóra megszerezte a győztes gólt.

A Gyulasport NKft. ifjúsági csapata, amely megszerezte első győzelmét a bajnokságban, a következő fordulóban a Törökszentmiklósi Székács KE GÉF-PRO együtteséhez utazik.