Gyulai Hírlap - Már az országos bajnokságra hangoltak a gyulai úszók

GYULAI HÍRLAP • B. L. SPORT • 2022. május 26. 14:00
Már az országos bajnokságra hangoltak a gyulai úszók
Érmekkel tért haza a Gyulai Várfürdő úszószakosztálya a Bácsvíz Kupáról

kiváló teljesítményekkel hangoltak az országos bajnokságokra a gyulai úszók

Fotó: Gyulai Várfürdő úszószakosztálya

A Kecskeméti Fürdő adott otthont a XXXVII. Bácsvíz Kupa küzdelmeinek május 21-én és 22-én. A nagy múltú úszóverseny mezőnyében a Gyulai Várfürdő úszószakosztálya is képviseltette magát.

A Fekete Tamás vezette csapat tagjai erős mezőnyben tudták felmérni a jelenlegi formájukat, a viadalon 41 egyesület 526 versenyzője állt rajtkőre. Az erőfelmérőnek szánt versenyre a fővárosi klubok mellett az ország összes régiójából érkeztek úszóegyesületek.

Fekete Tamás elmondta, a klub célja a minél több egyéni csúcs mellett, egy-egy érem elcsípése volt. A korosztályos gyulai csapat négy éremmel zárta a vizes versengést, Abrudán Gábor elsősége és harmadik helye mellett, Matei Bryana ezüstérmet úszott, Kállai Hanna pedig bronzéremmel zárta a viadalt.

– Sok értékes időt és OB szintidőt is sikerült teljesíteni a gyermekeknek. A következő hónapok már a korosztályos bajnokságokról fognak szólni – értékelt a gyulai úszóedző.