Keresés


csak pontos egyezésekre
Keresés: oldalakon dokumentumokban, lapszámokban
Archívum
Gyulai Hírlap Archívum

Gyulai Hírlap - Tizenöt diák versengett

Összes cikk - fent (max 996px)
  A  A  A 
GYULAI HÍRLAP • N. M. • HÍREK • 2010. február 08. 09:25
Tizenöt diák versengett
Békés megye legjobb helyesírói találkoztak a Karácsonyiban
Az egyházi középiskola változatlan lelkesedéssel fogadja a legjobb helyesírókat. Fotó: Gyulai Hírlap Online

A Karácsonyi János Katolikus Gimnázium január végén rendezte meg az Implom József Helyesírási Verseny Békés megyei döntőjét. A versenyre a megye középiskoláiból tizenöt résztvevő érkezett.

Szokolyai Zsolt tolmácsolásában hangzott el Horváth István A nyelv csak élve tündököl című verse, melynek gondolatvilágához jól illeszkedett Nyilas Richard és Bodó Vass Éva művésztanár zenés kísérete.

Petróczki Zoltán, a gimnázium igazgatója megnyitójában a magyar helyesírás fontosságára hívta fel a figyelmet.

A vezető Implom Józsefről, mint igazi gyulai polihisztorról beszélt, valamint a magyar nyelvért tett jelentős tevékenységét fejtette ki.  Sajnálatát fejezte ki, hogy az 1987-ben – Szabó Istvánné Nagy Magdolna tanárnő kezdeményezésére – elindult és mára az egész Kárpát-medencére kiterjesztett versenyen ma már csak a 9. és 10. évfolyamosok vehetnek részt.

A karácsonyis szervezőtanárok már többször kinyilvánították, az egyházi középiskola örömmel látja el a bázisiskola szerepét, minden tanévben változatlan lelkesedéssel fogadják a legjobb megyei helyesírókat.

Az idei verseny délutánján, amíg a diákok tollaikkal ékeskedtek, a kísérőknek Dávid Péter magyartanár tartott előadást „A nyelvújítás kutatásának kérdései” címmel. A két fordulóból álló versenyen először a tollbamondás megírására került sor, majd a feladatlap megoldása következett.

A végső megmérettetésen a szakközépiskolásokat Szabó Evelin, a békéscsabai Széchenyi István Két Tannyelvű Középiskola tanulója, a gimnazistákat Murányi Anna Zóra, a szintén csabai Andrássy Gyula Gimnázium diákja képviseli. Az Erkel Ferenc Gimnázium és a bázisiskola Karácsonyi János Katolikus Gimnázium legjobb helyesírói is a legjobbak között mérik össze tudásukat. A Kárpát-medencei döntőt az Erkel Ferenc Gimnázium február végén rendezi meg.

 

Összes cikk - lent (max 996px)
+
A rovat friss cikkei
A Gyulai Hírlap legfrissebb cikkei
Cikkek keresése az online archívumban
Bannerfelhő (max 165px)