A sportolók mentális állapotával foglalkozó szakember elmondta: a kialakult helyzet testileg és lelkileg is próbára tesz mindenkit, így a sportolókat is.
– Aki rendszeresen végez testmozgást, az pontosan tudja, hogy ez mennyi előnnyel jár élettanilag számára. Ki ne beszélné meg például futás közben önmagával a kisebb nagyobb gondjait? – fogalmazott.
A szakember úgy vélte, az élsportolók egy ideig kifejezetten örültek a nem várt pihenésnek. Hozzátette, a fáradt izmok, ha egy kis extra időt nyernek, meg fogják azt hálálni a szervezetnek.
– Azt gondolom, ez még a formának is jót tesz. De, mit kezdjünk az extra idővel?
Mint mondta, egy sportolónak érdemes újra és újra végiggondolnia, hogy fogja megcsinálni az adott helyzetet. Hozzátette: a forgatókönyveket újra lehet írni ott, ahol hibáztunk.
Bánóczi Péter kitért a családi sportolásra is. Elmondta: ha össze tudjuk hangolni a sportot a napi rutinnal, az már győzelem.
– Ne felejtsük el, hogy mindenkinek szüksége van egyéni időre, amit önmagával tud eltölteni. Ha a gyereknek és a szülőnek erre igénye van, érdemes ezt biztosítani. A közös mozgás közben, ha csak pár mondatban is, meg lehet vitatni olyan eseteket, amelyeket korábban nem tudtunk, mert nem volt rá lehetőségünk. Ezzel gyakorlatilag időt takarítunk meg, amitől testi és lelki értemben is többek leszünk – zárta a sportszakember.