Fotó: Gyulai Hírlap – Pénzes Sándor
Téltemető ünnepséget rendezett február 25-én délelőtt a gyulai Apor téren a Németvárosi Óvoda kollektivája. A programon a gyerekek mondókákkal, dalokkal, lármázással, hangos zajkeltő eszközökkel és szalmabáb égetéssel igyekeztek elűzni a hideg időt.
A télűző munkában a legkisebbeket az Implom József általános iskola diákjai is segítették, akik házilag barkácsolt, kavicsokkal megtöltött dobokkal, üvegekkel érkeztek az eseményre.
Fotó: Gyulai Hírlap – Pénzes Sándor
Ahogy a helyszínen az óvónéniktől megtudtuk: az óvodások a nagyobbakkal együtt készítették zajkeltő eszközeiket az eseményre. A lelkesebbek állatos maszkokat is festettek mellé és abba öltözve álcázták magukat a vidám programon.
A télbúcsúztató szalmabáb égetés idén sem maradt el: a fiatalok kis papírokra rajzolták le és írták fel,mitől szeretnének megszabadulni, majd a báb szálai közé tűzték, és elégették azokat a tél hideg napjaival együtt.
Fotó: Gyulai Hírlap – Pénzes Sándor























































