a versenyen gyulai és környékbeli csapatok mérték össze főzőtudásukat
Fotó: Gyulai Hírlap – Súr Enikő
Reviczky Gábor közismerten nagy pecás, ám ezúttal nem ő fogta ki az általa megfőzött halat, hanem a szervezők, a színművész ugyanis a Csónakázó-tóból származó uszonyosokat használta fel alapanyagként. A színész lapunknak elmondta: a félreérthető halászlé kifejezésnél találóbbnak tartja a hallé megnevezést, ezért inkább ezzel a szóval szokta illetni a közkedvelt ételt.
Reviczky Gábor szerint az arányok és a paprika minősége mellett azon is sok múlik, hogy honnan származik a hal
A színművész elárulta: az egyszerűen elkészített dunai hallét szereti, amit a halászokhoz hasonlóan csupán néhány hozzávalóval, fűszerpaprikával, hagymával és sóval készít el. Reviczky Gábor szerint az arányok és a paprika minősége mellett azon is sok múlik, hogy honnan származik a hal.
– Legalább egy órával főzés előtt ajánlatos besózni a halat, és az is nagyon fontos, hogy a hallének valót tisztítás után már nem érheti víz – avatott be a részletekbe a színész, aki azt is elmondta, általában pontyból és kárászból főzi az ételt, de a balin ízét is nagyon szereti.
– Gyulai és környékbeli horgászegyesületek, civil szervezetek, tógazdák csapatai gyűltek ma össze, hogy autentikus környezetben, a gyulai vár tövében népszerűsítsék a halételeket, és bebizonyítsák, hogy a rántott pontyszeleten túl is van élet – foglalta össze lapunknak a rendezvény lényegét Kiss Szabolcs szervező.
Mint megtudtuk, idén 12 csapat nevezett a versenyre, a résztvevők között békési, biharugrai, köröstarcsai, sarkadi és eleki versenyzők is akadtak. A halászlén, a sült törpeharcsán és keszegen kívül számos ételkülönlegességet is készítettek a versenyzők. Kiss Szabolcs kiemelte: a kilátogatókat ételkóstoló és horgászbemutató is várta a helyszínen.
A szervező elmondta: a zsűri Szebegyinszki János mesterszakács vezetésével kóstolta végig a halételeket. A bírák az ízek mellett a tálalást és a helyszínek higiéniáját is pontozták.
A rendezvény keretében átadták a Gyula Város Horgászsportjáért díjat, mellyel azokat ismerik el minden évben, akik munkájukkal sokat tettek a sportág fejlődésért. A Kiss Mihály és Schlett Árpád által alapított kitüntetést idén Demeter Edit, Békés megye volt halászati főfelügyelője vehette át.