Már jóval a kezdési időpont előtt szép számban érkeztek a táncolni vágyók február 28-án a Vigadóba. A 2013 decemberében indult, fokozódó érdeklődésre számot tartó Rendszeres Táncházak programsorozaton a moldvai, a széki, és számos egyéb táncdialektus megismerése után ezúttal a felcsíki jellegzetes „lenthangsúlyos és belsőlábas” lépéseit tanították meg a jelenlévőknek.
- A táncház mindig is a közösség szórakozási alkalma volt, ami elsősorban nem a tanításról szólt, hanem az öröm és a felszabadultság egyik megélési és kifejezési formájának kifejezéséről – magyarázta a Gyulai Hírlap érdeklődésére az esti programot vezénylő Horváth Péter néptáncpedagógus. - Itt a program első felében egy választott táncdialektus megismertetése folyik, a második részben pedig olyan táncokat lehet kérni, amiket a jelenlévők szeretnének táncolni.
A többnyire Kardos György és Horváth Péter néptáncpedagógusokkal vezetett programot rendszerint a környékről meghívott népi zenekarok muzsikája teszi teljessé. Ezúttal az 1998 őszén alakult békéscsabai Ludas Zenekar (amelynek a népzenei körökben fogalomnak számító fúvós, Szokolay Dongó Balázs is tagja) szolgáltatta a talpalávalót.
A főként a gyulai néptánchagyomány megőrzéséért és folytatásáért létrehozott eseménysor a kulturált szórakozás jegyében szeretne minél több fiatalt és felnőttet közösségként magába gyűjteni.
- Az embereket manapság nagyon nehéz kimozdítani otthonról, ezért mindent megteszek azért, hogy akik most eljöttek, jól érezzék magukat, mert akkor legközelebb is itt lesznek, hiszen egy egyszerű forgásban megtalálni a tánc élményét nem nehéz dolog – erősítette meg a rendezvény szerepének fontosságát Horváth Péter.
A Körös Néptánc Alapítvány és a Gyulai Kulturális és Rendezvényszervező Nonprofit Kft. közös kezdeményezéseként futó programsorozat abból az 1 240 000 forintból megvalósuló, Európa Unió által támogatott projektből valósul meg, mely a Vigadó színvonalas kulturális tartalmát hivatott elősegíteni, valamint a Körös Néptáncegyüttes utánpótlását is szándékozik megerősíteni.
Az igen körültekintő szervezők a családosokra is gondoltak, hiszen a péntek esti táncház kísérőprogramjaként a legkisebbeket kézműves foglalkozással, népi játszóházzal várták, így ők is hasznosan tölthették idejüket, mialatt szüleik önfeledten kitáncolták magukat.